Norton vinkuu troijalaiseksi tiedostoa miamores.dll eikä suostu poistamaan sitä? Explorer ei sen takia avautudu. Mitä tehdä? Käyttis on XP.
miamore.dll
Jussi
3375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mä kokeilisin siirtää sen johonkin muuhun tilapäiskansioon, ja poistaisin sen sitten sieltä roskakoriin, mut en tyhjentäis sitä, jos se onkin joku tärkee, niin sen voi vielä palauttaa.. Jos sitä ei voi siirtää, niin sitten se pyörii parhaillaan ja se täytyy lopettaa Running process- tilasta! NÄmä on tämmösiä tietotekniikasta mitään tajuavan ihmisen neuvoja, mutta ite oon näin saanu poistettua joitakin haittaohjelmia..
http://www.d-a-l.com/help/archive/index.php/t-20637.html
Tuolla on jotain vääntöä saman pöpön kanssa.
Hae täältä HijackThis:
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/hijackthis.htm
Älä välitä pitkistä ohjeista, ohjelma on maailman yksinkertaisin käyttää. Kopioit login tuonne viereiselle HijackThis palstalle niin eiköhän joku auta puhdistuksessa.
Taitaa olla joku aika itsepäinen troijalainen.
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/escanmwav.htm
Ilmeisesti "järein" ilmainen skanneri, ehkä hidas, mutta jos sinulla on tietoa missä pöpöt sijaitsee niin voihan sillä skannata vaikka yksittäisen kansion, suosittelen kuitenkin ensin tuota HijackThis:iä, saat ehkä joka tapauksessa eScan skannaus suosituksen.