Pitihän se arvata

Nonnii. Nyt se on todistettu ihan television uutisissa että kainuulaiset saastuttaa rakasta Suomeamme suhteessa kaikkein eniten. Ja varmaan jos maakunnan sisällä asiaa tarkastellaan niin Hyrynsalmi kärkipäässä luultavasti. Eikä ihme, ihran ja vanhan viinan haju leijailee kylällä joka viikonloppu.
15327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei yllätä millään.Vinkki,missä on Suomen huonokuntoisimmat ihmiset sieltä löytyy myös saastuttavin kansa.Brööm,brööm,brööm!

Äänestä
  • Köh,köh,köh!!"Kultaaa(serkku)missä mun astmapiippu on?
    " Se jäi tuonne Bemarin takapenkille, sen insuliinikynän viereen.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Köh,köh,köh!!"Kultaaa(serkku)missä mun astmapiippu on?
    " Se jäi tuonne Bemarin takapenkille, sen insuliinikynän viereen.

    Mikähän lie kun potkuri ei luista.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mikähän lie kun potkuri ei luista.

    Perämoottorin potkuria jos tarkoitat nii ei sehän varastettiin. Kohta niitä rupee muillakin häviää.

    Äänestä

Rikkihappoo valunut järveen Talavivaarasa tuulen mukana lentelöö pökiö kylään

Äänestä

Mulla se joku taoti rappautti kikkelin etuoton, osoaisko joku neuvoa miten saesi taas tojimaan.

Äänestä
  • Niagaraa kun yliannostuksen popsii niin kyllä temmi on pystyssä.

    Äänestä

Lopetat juopottelun ja tupakinpolton ja rupeat käymään sauvakävelyllä ja kuntosalilla niin kyllä se siitä taas alkaa tojottamaan. Liike on lääke.

Äänestä
  • Ei kai noilla asioilla oo vaikutusta seisokkiin?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ei kai noilla asioilla oo vaikutusta seisokkiin?

    Ikävä kyllä näin se vaan on.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ei kai noilla asioilla oo vaikutusta seisokkiin?

    Taitaa ainut assie mikä sinullahi seisoo on järki.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Taitaa ainut assie mikä sinullahi seisoo on järki.

    Sulla ei koskaan sellasta ollutkaan mikä seisosi, ei mulukkuu eikä järkee, ainoa seisomisesi tapahtuu vanhan äitisi selän takana.

    Äänestä

Nante oli junassa matkalla lomalle armeijasta. Vastapäätä istui ikäneito. Yhtäkkiä Nante avasi sepaluksensa ja veti juhlakunnossa olevan lemmennuijansa esille.
Kun konduktööri käveli ohi, neito kertoi konnarille, että vastapäätä istuva sotilas näytti hänelle äsken mulukkuaan. Konnari kysyi Nantelta syytä moiseen.-
-Näytin vaan pikkuveikalle, että ei tuon takia kannata tojimaan vaivautua, puolustautui Nante

Äänestä

Hävettää olla hyryläinen ku nettiin uskalletaan kirjoitella kaikkea paskaa mut kukaan ei uskalla päin naamaa sanoa kellekkään mitään :D kasvattakaa pallit ihan oikeesti ja pitäkää huoli omista asioista. Hyrylläkin asuu semmosta porukkaa jotka ei mieti kahta kertaa että tekiskö jotain jos niitten asioihin puututaan. :)

Äänestä
  • Miten kasvattaa pallit? Oot varmaan käynyt läpi sukupuolen vaihdoksen, neidistä tuli poju. 😂😂😂

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nonnii. Nyt se on todistettu ihan television uutisissa että kainuulaiset saastuttaa rakasta Suomeamme suhteessa kaikkein eniten. Ja varmaan jos maakunnan sisällä asiaa tarkastellaan niin Hyrynsalmi kärkipäässä luultavasti. Eikä ihme, ihran ja vanhan viinan haju leijailee kylällä joka viikonloppu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu