Iltalehdestä on tullut vasemmistosuvakkikepuintersektionaalisenhallituksen pää-äänenkannattaja.

Anonyymi-ap

Linja jatkuu tänään:

Iltalehden otsikko. "Sanna Marinin ”kylmäverisyyttä” ylistetään Turkissa: Ei suostu hylkäämään Ruotsia."

Ja jatkuu:
"Turkin suurimpiin sanomalehtiin lukeutuva Hürriyet kiittää Suomen pääministeri Sanna Marinia ja hallitusta siitä, että ”Turkin-vastaiset piirit ja terroristijärjestöjen tukijat” saavat vähemmän tilaa Suomessa kuin Ruotsissa."

Eli tosiasiassa Marinin kylmäpäisyyttä ei ylistetä vaan sitä, ettei Suomessa poltetan koraaneja samassa määrin kuin Ruotsissa jne.

6

110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No saa lehti totuuden sanoa !! Supermarin sanoo sen ääneen !!

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­N­­y­­m­f­­o­­m­­­a­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17728450t

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Marinia pilkataan ja ivataan Turkissa ja IL kehuu Marin "rohkeutta". Onhan siinä pieni ristiriita ja toimittajan käänteisajattelu ja idollisokeus pääsee oikeuteuteen.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        IL kertoo asiat niin kuin pitääkin. Palstan höpöpojilla ei ole mitään käsitystä median tehtävästä.
        Uutinen eiole poliitinen kannanotto,vaan tiedon jakoa.


    • Anonyymi

      Iltalehti yritää luoda "kuvaa"jostakin Marinista. IL ei pysty erottamaan kiihkossaan edes sitä, mitä teksissä todella sanotaan. "Marin ymmärsi Turkin viestin, hienoa kuin noin tyhmä ämmä edustaa Suomea."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      107
      3060
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      97
      2483
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      43
      2306
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      80
      2268
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1956
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      15
      1525
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1297
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1260
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1117
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1074
    Aihe