Olen lapsesta saakka lukenut paljon kirjoja. Työelämä on tuhonnut kuitenkin keskittymiskykyni totaalisesti, enkä ole pystynyt lukemaan kirjoja viimeiseen 6-7 vuoteen. Pari vuotta sitten alkoi päässäni kehittyä tarina, jota aina vapaa-ajalla leikilläni kehitin eteen päin. Kolmisen viikkoa sitten ajattelin kokeilla kirjoittaa ja katsoa mitä tapahtuu. En saa lopetettua, tekstiä tulisi vaikka kuinka paljon. Illat ja viikonloput menee kirjoittaessa. Paljon aikaa menee myös oikolukuun ja juonen loogisuuden tarkastamiseen. Kirjoitan itselleni, enkä ole ajatellut julkaisua, tai edes antaa kenenkään ulkopuolisen lukea tekstiäni.
Onko kohtalontovereita? Onko kyseessä itseterapia? Mitä tapahtuu, kun kirjainripulointi loppuu?
Ensimmäinen kirja...
Anonyymi-ap
6
624
Vastaukset
- Anonyymi
Et pysty lukemaan kirjoja
Keskittymään
Jos oot masentunut
Jos etoo selvä - Anonyymi
Sitten et enää kirjoita. Se on valmis.
- Anonyymi
Miksi sitä pitää oikolukea tai juonta tarkistaa, jos teksti on vain itselle?
- Anonyymi
Minullakin oli vaihe, etten pystynyt keskittymään kirjoihin
Nykyisin pystyn
Aihe täytyy olla kiinnostava - Anonyymi
Jonkinlainen mielenvika kaiketi. En kestä elokuviakaan katsoa, jos on valtavia aukkoja juonessa, historialliset faktat hukassa tai tekstitys täynnä kielioppivirheitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot413478Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132858- 282544
- 682123
- 182061
- 422027
- 561881
- 581676
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101528- 171395