Rekan etuvalot koukuttanut taas henkilöauton kuskia jeppiksessä. Näille pitäisi olla oma törmäily seinä missä eivät aiheuttaisi muille vahinkoa.
Pietarsaaressa sattui perjantaina aamupäivällä liikenneonnettomuus, jonka vuoksi Kolpintie on kokonaan suljettu liikenteeltä. Onnettomuuspaikka on Kolpintiellä Kilisaaren risteyksen kohdalla.
Pohjanmaan pelastuslaitoksen mukaan kyseessä on kuorma-auton ja henkilöauton nokkakolari. Hälytys onnettomuudesta tuli aamupäivällä puoli kymmeneltä.
Onnettomuuspaikan pelastus- ja raivaustyöt ovat käynnissä.
Kolpintie on yksi Pietarsaaren vilkkaimmista väylistä, joten suunnalla liikkuvien on syytä varautua ruuhkiin. Tapahtumapaikalla on käytössä kiertotie: Pietarsaaresta tuleva liikenne ohjataan kulkemaan tien 741 eli Pännäistentien kautta ja Kolpintieltä tulevat ohjataan kulkemaan Kilinsaaren kautta.
Onko Eskolasta?
Anonyymi-ap
5
274
Vastaukset 5
- Anonyymi
Näytti peltolan autolta mutta ajaako net turvetta?
- Anonyymi
kuvassa rekan katolla keulassa teksti kivioja
- Anonyymi
Aivan selvästi.
- Anonyymi
Kun tietää ei tarvi arvailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411877Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101270- 991011
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 102888
- 62716
- 32612
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku12505- 78501