Vai ei se nouse ylös. No, antaa lerpottaa.
Volkswagen Golfin myynti putosi viime vuonna 41,2%
16
139
Vastaukset
- Anonyymi
toisin corolla
- Anonyymi
Toivottavasti putoaa 100%.
VAG on välinpitämätön roistofirma joka joutaa menemään konkurssiin. - Anonyymi
Onneksi dentään sähköpuolella menee paremmin. Neljä omaa sähköautoa, jotka myisivät ememmän, kuin tuotannosta saadaan ulos. Sama tilanne konsernin muillakin merkeillä. Polttiksiin panostus vetelee viimeisiä.
Toista on Toyotalla. Tehdään yhä samoja polttishybridejä, vaikkei tarvitse olla kummoinenkaan ennustaja, kun näkee, että loppu on lähellä ja seinä tulee vastaan. Sähköautoissa ollaan vielä aivan alussa, eikä valmista tahdo syntyä. Kilpailijoilta ostamalla ei pitkässä juoksussa tulla pärjäämään.- Anonyymi
Maailman suurinpana autonvalmistajana Toyota myi viime vuonna 2,3 miljoonaa autoa enemmän kuin kakkoseksi jäänyt Volkswagen.
Niin, että mikä vetelee viimeisiään?? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maailman suurinpana autonvalmistajana Toyota myi viime vuonna 2,3 miljoonaa autoa enemmän kuin kakkoseksi jäänyt Volkswagen.
Niin, että mikä vetelee viimeisiään??” Sähköautoissa ollaan vielä aivan alussa, eikä valmista tahdo syntyä. Kilpailijoilta ostamalla ei pitkässä juoksussa tulla pärjäämään.”
Tässäpä aikido hasamiro totoda nasakkille..miettimistä Tokion tomppelikerholle..! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maailman suurinpana autonvalmistajana Toyota myi viime vuonna 2,3 miljoonaa autoa enemmän kuin kakkoseksi jäänyt Volkswagen.
Niin, että mikä vetelee viimeisiään??Vanhaa bulkkia pukkaa, kehitysmaat vetävät vanhaa tekniikkaa vielä pitkään, mutta silloin ei kannata puhua edelläkävijästä tai tekniikan kärjestä.
- Anonyymi
"Niin, että mikä vetelee viimeisiään??"
Ne Toyotan latauskevottomat fossilipolttimet rahakkailla länsimarkkinoilla.
Toyotan valmistuskapasiteetti on kiinni kuolevassa fossiiliteknologiassa.
Afrikassa sillä om tulevaisuutta. Ei Länsimaissa.- Anonyymi
Toyotan markkinaosuus Euroopassa nousi viime vuonna kaikkein aikojen ennätykseensä eli on nyt 7,3 %. Toyotan markkina-alueet ovat maailman suurimmat talousmahdit. Vuonna 2021 Toyota oli ostetuin auto USA:ssa ja viime vuonna jäi muutaman auton GM:stä.
- Anonyymi
Suurin määrä köyhien markkinoiden halpiskamaa ei ole mikään menestysresepti. Tesla takoo enemmän rahaa paljon pienemmästä määrästä myytyjä autoja.
- Anonyymi
USA ja Eurooppako ovat köyhiä??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
USA ja Eurooppako ovat köyhiä??
Rölli on paniikissa kun Toyota on ylivoimaisesti maailman ykkönen. Haitanneeko tuo?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
USA ja Eurooppako ovat köyhiä??
Usassa on köyhiä todella paljon....
- Anonyymi
VW lopetti Golfin kehittämisen, sillä se keskittyy sähköautoihin ja ne on nimetty toisin.
- Anonyymi
Tässä mm. syy siihen, miksi EU teki päätöksen siitä, että kaikkien täytyy EU alueella ostaa patteriauto.
- Anonyymi
Ei kaikkien tarvi ostaa patteriautoa. Polkupyörällä pääsee hyvin. Helsinkiin valmistuu pohjoisbaana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kaikkien tarvi ostaa patteriautoa. Polkupyörällä pääsee hyvin. Helsinkiin valmistuu pohjoisbaana.
Metron tynkä ja ratikka riittänevät hesalaisille viherhörhöille!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022172Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek122029Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501415Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821079Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel57987Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402958Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41848- 56809
- 75770
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70744