Kuka syypää? Joku toinen uskonto vai mikä vandalismi?
Hautakivet kaadettu Näsinmäellä
14
243
Vastaukset
- Anonyymi
Routa vaiko rikos?
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177311136
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Näsinmäen hautausmaalla on kaadettu 24 hautakiveä. Porvoon seurakuntayhtymä tiedottaa, että vahingonteko huomattiin aamupäivällä perjantaina 3. helmikuuta.
Tiedotteen mukaan kivet on luultavasti kaadettu keskiviikon ja torstain välisenä yönä tällä viikolla. Vahingonteko on tapahtunut hautausmaan alueilla J, L ja M.
Hautaustoimi on kuvannut kaadetut kivet perjantaina ja ilmoittanut tapahtuneesta poliisille. Myös valvontayritykseen on oltu yhteydessä.
Kiviä aletaan palauttaa paikoilleen maanantaina 6. helmikuuta. - Anonyymi
Ainahan ovat tietyt uskonnon ”taistelleet jalansijasta” eri maissa ja mantereilla! Ei mitään uutta?
- Anonyymi
Ikävää! Uudet tuulet puhaltavat Euroopassakin!
- Anonyymi
Uutta kulttuuria; eri uskonnot?
- Anonyymi
Kyllä
- Anonyymi
Reppanat rellestäneet.
- Anonyymi
Katajamäen kakarat. Nehän siellä enimmäkseen tappavat aikaansa.
- Anonyymi
Toivottavasti näkyy valvontakameroissa naamat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasti näkyy valvontakameroissa naamat.
Jos ja kun niissä valvontakameroiden kuvissa näkyy edes hiukan tummennut naama niin asia on ok. Poliisilla ei näin ollen ole halua valtaa tai oikeutta mitenkään puuttua asiaan, onhan kyseessä vain kunniakansalaisten oikeutettu mielipiteen ilmaisu vääräuskoisia kohtaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ja kun niissä valvontakameroiden kuvissa näkyy edes hiukan tummennut naama niin asia on ok. Poliisilla ei näin ollen ole halua valtaa tai oikeutta mitenkään puuttua asiaan, onhan kyseessä vain kunniakansalaisten oikeutettu mielipiteen ilmaisu vääräuskoisia kohtaan.
Toinen yhtä varteenotettava vaihtoehto on, että paikallisen syrjäkylillä asuvan poliisi komisarion jälkikasvu, vahvistettuna poikaystävillään on hautausmaalla näyttänyt osaamistaan.
- Anonyymi
Ihan oikein teille.
- Anonyymi
Vaikka ällöttävä rikollinen toiminta onkin mielestäsi varsin oikeutettua niin kaikille järjissään oleville ihmisille tuollainen rikollisuus näyttäytyy ainoastaan paikallisen poliisin jälkikasvunsa hyväksymänä osaamisen osoituksena.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3413984Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283610Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52322- 1121714
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181668Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241359Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j148990Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit102989Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79885- 86791