Lisätienestiä videoilla?

Anonyymi-ap

On hydraulic press youtube kanavaa ja kaikkea muuta. Hajottamisvimma näyttää kiinnostavan yleisöä.
Uusimpana johon törmäsin muutama kuukausi sitten on että junan pyörillä liiskataan esiteinä "hallitusti". kuten ao linkistä voi kurkata.

https://youtu.be/0NM0l7rqx0c?t=113

Katsojaluvut ovat kohtuu hyvät, tuotakin klippiä katsottu liki 300 tuhatta kertaa vuoden sisään, joten alkaa jo mainosrahojakin tulemaan tuolla määrällä.

Tästä inspiroituneena tehtiin kuorma-autolla vähän vastaavaa, eli ao linkin takaa muutama esimerkki.

https://youtube.com/playlist?list=PL9nQvtvaSudqqui3A03DahaIexbD2s1Ri

Yllätyin siitä, että tämän tyylinen juttu kerää klikkejä. Olen muutaman vastaavan videon tehnyt aiemmin ja laittanut myyntiin tuonne clip4sales sivustolle (vaikka siellä nyt K18 matskua ainoastaan) niin muutamia satasia sieltä on saanut.

Ja miksi tätä täällä "mainostan", niin etsinnässä olisi autoilija, joka olisi kiinostunut tuollaista kokeilla. Itse autoa ja tunnistetietoja ei ole tarkoitus kuvata, vaan siis sitä kun jotain (joka ei renkaita riko) litistyy ison massan alla. Tässä esimerkkivideossa jonka linkkasin, ei ole kuormaa päällä, niin on vähään tylsä. Kun on täysi paino päällä, niin paljon siistimpi kuin rengas hieman joustaa ja murskaa alle jäävän tossun.

Kuvittelisin, että täydessä kuormassa oleva pölliauto tai sora-auto ajaa hitaasti vaikkapa tossupinon yli saattaisi kiinnostaa isompaakin yleisöä.

Tietenkin korvaus käytetystä ajasta maksetaan kelpo korvaus (esim. pari satkua tjsp) tai vaikka voitot laitetaan puoliksi, ihan miten sovitaan. Itseltä löytyy kohtuulliset kameravehkeet ja kirpparilta liiskattavaa, mutta kun isoa autoa en omista, ja pikkuautolla ei saa mielestäni riittävän mielenkiintoista actionia aikaiseksi niin kaipailisin sen takia jeesiä.

Jos siis kiinnostaa osallistua poikkitieteelliseen videokokeiluun, niin laita viestiä. Mieluiten pohjoispohjanmaan alueelta...

[email protected]

1

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävöin sinua kokoyön!

        En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
        Ikävä
        46
        3210
      2. Kova karman laki

        Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
        Hindulaisuus
        509
        1942
      3. Päivieni piristys, missä olet?

        Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
        Ikävä
        17
        1920
      4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

        jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
        Maailman menoa
        81
        1771
      5. Älä mahdollisesti ota itseesi

        En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
        Ikävä
        18
        1522
      6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

        Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
        Tunteet
        43
        1418
      7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

        Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
        Ikävä
        27
        1344
      8. Millainen kaivattusi luonne on?

        Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
        Ikävä
        90
        1319
      9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

        Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        125
        1198
      10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

        Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
        Lappeenranta
        112
        1160
      Aihe