Lisätienestiä videoilla?

Anonyymi-ap

On hydraulic press youtube kanavaa ja kaikkea muuta. Hajottamisvimma näyttää kiinnostavan yleisöä.
Uusimpana johon törmäsin muutama kuukausi sitten on että junan pyörillä liiskataan esiteinä "hallitusti". kuten ao linkistä voi kurkata.

https://youtu.be/0NM0l7rqx0c?t=113

Katsojaluvut ovat kohtuu hyvät, tuotakin klippiä katsottu liki 300 tuhatta kertaa vuoden sisään, joten alkaa jo mainosrahojakin tulemaan tuolla määrällä.

Tästä inspiroituneena tehtiin kuorma-autolla vähän vastaavaa, eli ao linkin takaa muutama esimerkki.

https://youtube.com/playlist?list=PL9nQvtvaSudqqui3A03DahaIexbD2s1Ri

Yllätyin siitä, että tämän tyylinen juttu kerää klikkejä. Olen muutaman vastaavan videon tehnyt aiemmin ja laittanut myyntiin tuonne clip4sales sivustolle (vaikka siellä nyt K18 matskua ainoastaan) niin muutamia satasia sieltä on saanut.

Ja miksi tätä täällä "mainostan", niin etsinnässä olisi autoilija, joka olisi kiinostunut tuollaista kokeilla. Itse autoa ja tunnistetietoja ei ole tarkoitus kuvata, vaan siis sitä kun jotain (joka ei renkaita riko) litistyy ison massan alla. Tässä esimerkkivideossa jonka linkkasin, ei ole kuormaa päällä, niin on vähään tylsä. Kun on täysi paino päällä, niin paljon siistimpi kuin rengas hieman joustaa ja murskaa alle jäävän tossun.

Kuvittelisin, että täydessä kuormassa oleva pölliauto tai sora-auto ajaa hitaasti vaikkapa tossupinon yli saattaisi kiinnostaa isompaakin yleisöä.

Tietenkin korvaus käytetystä ajasta maksetaan kelpo korvaus (esim. pari satkua tjsp) tai vaikka voitot laitetaan puoliksi, ihan miten sovitaan. Itseltä löytyy kohtuulliset kameravehkeet ja kirpparilta liiskattavaa, mutta kun isoa autoa en omista, ja pikkuautolla ei saa mielestäni riittävän mielenkiintoista actionia aikaiseksi niin kaipailisin sen takia jeesiä.

Jos siis kiinnostaa osallistua poikkitieteelliseen videokokeiluun, niin laita viestiä. Mieluiten pohjoispohjanmaan alueelta...

[email protected]

1

454

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

        Vaikka oot jo noin vanha!?
        Ikävä
        123
        1672
      2. MiltäKaivattusi

        Näyttää? !
        Ikävä
        50
        970
      3. Perhoseni (miehelle)

        Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
        Ikävä
        153
        816
      4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

        Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
        Ikävä
        50
        756
      5. Mitä meidän välillämme

        On käynyt näiden vuosien aikana?
        Ikävä
        70
        676
      6. Uskaltaisitko

        Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
        Ikävä
        67
        626
      7. Olen tavattavissa

        tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
        Ikävä
        53
        617
      8. Halaus juuri sinulle

        Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
        Ikävä
        59
        596
      9. Onko Sofia jälleen jätetty?

        Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        129
        578
      10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

        EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
        Kajaani
        120
        544
      11. Mies, näetkö minut myös

        Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
        Ikävä
        20
        510
      12. Kuka se on

        Kuhmon komein aikamies?
        Kuhmo
        5
        488
      13. Voiko se ikinä toimia

        Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
        Ikävä
        32
        488
      14. Meneekö unohtamis

        Projektisi hyvin??
        Ikävä
        34
        487
      15. Uskallatko paljastaa

        Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
        Ikävä
        50
        482
      16. Voin tulla

        Sisustamaan sulle 🤭
        Ikävä
        55
        478
      17. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

        Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
        Ikävä
        118
        476
      18. Mitä jos...

        Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
        Sinkut
        142
        453
      19. Kuollut teini Kajaanissa

        Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
        Kajaani
        4
        439
      20. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

        Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        137
        431
      Aihe