Kyseinen puhelin, muutaman päivän ikäinen alkoi foimia vain mustavalkoisena, ts. ei näytä kirjovärejä. .Missä vika?
Galaxy A04s mustavalkoiseksi
3
1780
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti näistä ohjeista on apua. Käännös englannista ei ole paras mahdollinen.
Jos Galaxy-puhelimen näyttö näyttää mustavalkoiselta, kuten vanha televisio-ohjelma, voi olla muutamia syitä. Nukkumaanmenoa, pimeää tilaa tai näkyvyyden parantamistilan toiminnot ovat saattaneet olla vahingossa käytössä. Näiden toimintojen kytkeminen pois päältä palaa puhelin normaaliksi.
Lepotila:
Lepotila on suunniteltu auttamaan vähentämään silmien rasitusta ennen nukkumista ja estämään unen häiriöitä. Kun nämä tilat ovat käytössä, puhelimesi näyttö on mustavalkoinen ja suurin osa äänistä vaimennetaan. Koska tämä ominaisuus toimii aikataulussa, sitä käytetään automaattisesti, jos puhelimesi käynnistetään uudelleen tai kytketään päälle suunnitellun ajan kuluessa.
1. Avata asetukset, ja napauta sitten Moodit ja rutiinit.
Pyyhkäise ja napauta nukkua.
2. Napauta Sammuta lepotilan poistaminen käytöstä. 3. Voit myös napauttaa Muuta asetuksia ja poista Grayscale käytöstä, jos haluat käyttää lepotilan muita ominaisuuksia.
Esteettömyysvaihtoehdot:
Jotkut esteettömyysvaihtoehdot sokeille tai näköhäiriöille voivat aiheuttaa näytön mustavalkoisena.
1. Avata asetukset, ja napauta saavutettavuus.
2. Napauta Näkyvyyden parannukset, ja napauta sitten Värin säätö.
3. Napauta kytkin värin säätämisen poistaminen käytöstä.
Tumma tila:
Tumma tila vähentää silmien rasitusta levittämällä tumma teema yöllä tai pimeässä paikassa.
1. Avata asetukset, ja napauta sitten Näyttö.
2. Napauta valo poistaa Dark-tila käytöstä.
Voit myös pyyhkäistä alas näytön yläosasta avataksesi pika-asetukset ja napauttaa sitten Tumma tila kuvake sen kytkemiseksi päälle tai pois päältä.
Huomautus: Joissakin malleissa tai ohjelmistoversioissa Dark-tilaa kutsutaan Night-tilaksi.
https://www.samsung.com/us/support/troubleshooting/TSG01200647/ - Anonyymi
Sulla on todennäkösesti unitila päällä puhelimessa. Tarkista puhelimen asetukset ja tai pika-asetusvalikko.
T. miksuh - Anonyymi
Mustavalkoista tilaa ei ole missään puhelimessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20e Riskitön veto 20e talletuksella VB:lle
Pssst! Vinkki viis rotvallinreunalla eläjille. VB tarjoaa 20 euron riskittömän vedon ensitallettajille vedonlyöntiin.72498- 1161709
Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill371449Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.1221318Analyysiä: Kiuru-keissi oli ja meni - demarit hävisi tässäkin
Tapauksen tultua julki alkoi demarit ja muu vasemmisto selittään, että tämä oli poliittista väkivaltaa, siis ennen kuin1641272- 1461240
Suomessa on valittava 2 lucia neitoa...
Maahanmuuttajille oma lucia neito ja Suomalaisille oma SUOMALAINEN Lucia neito....sama juttu on tehtävä miss Suomi kisoi1511209- 521178
- 571103
Olet tärkeä
mutta tunnen jotain enemmän ja syvempää. Jos voisinkin kertoa sinulle... Olen lähinnä epätoivoinen ja surullinen.47995