Mikä on kun Puolangalla asiat on niin hyvin, onko päättäjät niin viisaita että tekevät vain ja ainoastaan hyviä ja viisaita päätöksiä?,,
MIKSI PUOLANKA ERINOMAINEN KUNTA
Anonyymi-ap
131056
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllä ovat, ei ole tullut vuosiin tyhmiä päätöksiä.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17734908A
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Kunnassa on uusi terveyskeskus, paloasema, koulu, liikuntasali ja jäähalli niin on ollut hyviäkin päätöksiä kyllä.
Oottakaahan vain kuhan "kepu- höpöttäjä" äkkää nämä kunnan kehumiset, se on justiinsa kuppi nurin ja "kepulevy"hirttää päälle jurnuttamaan 🤷
Minä olen kans huomannut että Puolangalla on kunnan asiat hoidettu todella hyvin. Kun vertaan kunnan päätöksen tekoa entiseen asuinkuntaani niin Puolanka on yliveto. Täällä asit hoituu joustavasti ja kunnan viranhaltijat tekee työnsä hyvin ja asiasta kuunnellen ja kunnioittaen
Ei taida muualla Suomessa olla yhtä tolloja ja huijattavissa olevia kuntapäättäjiä, kun Puolangalla on kepulit.
Tuulivoima-apostolit kun käy puhumassa heidän kuvitellusta vihreästä maanpäällisestä paratiisista, niin kiima kepuleilla on valtava ja sen myötä laittavat nimen ihan mihin paperiin vaan.
Kyselkäähän kepulikuntapäättäjiltä, monenko tuuliteollisuusalueen ja tuulivoimalan kaavan he ovat laittaneet vireille. Kukaan Puolangan kuntapäättäjä ei ole vähääkään perillä kiimassa päättämistään asioista, joista seurauksena tulee olemaan kunnan tuho.
Oikeita vastauksia kuntapäättäjiltä tai heidän kepulikannattajilta odotellessa, montako tuuliteollisuusaluekaavaa on kepulit laittanut vireille ja kuinka monelle tuulivoimalalle.
Kyllä kaikkiin papereihin tulee laittaa nimet, missä edistetään tuulivoimaa!
Valitettavasti tulee jo näillä kepuleiden nimenlaitoilla kunnalle konkurssi ja kepuleille nolo loppu, mitä muistellaan vielä satojen vuosienkin päästä.
Oli 2020 luvun alku kun Puolangalla kepu laittoi nimet papereihin noin 150 tuulivoimalan saamiseksi kuntaan, sen metsät ja luontoarvot tuhoamaan siirtäen hallinto ja turvallisuusvastuun saksalaisille. Aktiivisten kansalaisten ja teknisen toteuttamismahdottomuuden myötä tämä ei toteutunut ja Puolangalla alkoi kepun nolon häviämisen myötä uusi ihmiselämän ja luonnon huomioiva kukoistuksen aika.
Neliapilatunnuksen otsassa kantamisvelvoite kepuleille, niin tunnistamme korruptoituneet tulevaisuuden uhkamme.
Kyllä taas mielikuvitus laukkaa...
Tuo se on kepuleiden paha ongelma aivan heidän oman kannatuksensakin suhteen.
Kannatusluvuissa se vaan väkisinkin näkyy kepun jopa alle kymmenen prosentin edelleen hiipuvana kannatuksena.
Eli ongelma kepulla on, että tosiasiat heidän pitää korruptionsa myötä koittaa kääntää mielikuvituksen tuotteeksi. Onneksi kansa tajuaa ja haluaa jatkaa ihmisarvoista kepulivapaata elämää.
Mitenkähän menee kuppi nurin ,kun kepu voittaa lisää paikkoja puolangalla. ?
Vaalithan sen näyttää paljonko kansalla on vielä varaa äänestää Sipilän ja pormestarin kaltaisia yhteiskunnan verovarojen henkilökohtaiseen käyttöön ryöstäjiä.
Eihän tälle yhelle höröllä kannata vakavasti vastailla näillä nimettömällä palstoilla. Kaikki tietää tämän ammattivalittajan jonka kommentit kannattaa jättää ihan omaan arvoon.