Kokemuksesi Kanta- Hämeen hyvinvointialueesta?

Anonyymi-ap

Kanta-Hämeen hyvinvointialue aloitti 1.1.2023 – mikä muuttui? Nousiko laskut, entä hoitoonpääsy nopeutuiko se tai hoidon laatu paraniko se uuden laskutuksen myötä? Onko hyvinvointisi nyt parempaa?

18

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä kuvittelet keisarin uusien kalliiden vaatteiden muuttavan?

    • Anonyymi

      Terveydenhuolto on ainakin heikentynyt.

      • Anonyymi

        Ainakin kai asiakasmaksut nousi. Tosin mitäpä sillä on väliä kun ei tuonne lääkäriin saa kuitenkaan aikaa.


    • Anonyymi

      Jos tää kerran on hyvinvointialue. Niin sehän tarkoittaa että me kaikki voidaan hyvin ja on saatu kuin lottovoitto, kun on saatu syntyä Kanta-Hämeeseen.

    • Anonyymi

      Eikö sen jo nimikin kerro että kyseessä on mielenvikaista paskaa.
      Se siitä tulee kun pieni poliitikkopellejen kerho puuhailee keskenään.
      Itse en tule enää elämäni aikana käyttämään minkäänlaisia sote "palveluja".
      Ihminen pysyy paljon terveempänä ilman tätä itsetarkoituksellista sekoilua.

      • Anonyymi

        Tältähän tämä aluksi vaikuttaa, mutta ymmärryksen kasvaessa, ja pitäen mielessä Hitlerin suuren valheen periaatteen, lopulta tapahtuu herääminen, oikeiston häikäilemättömään ns. heikomman aineksen aktiivis-passiiviseen tuhoamispolitiikkaan, taloudellisen ja sosiaalisen politiikan lisäksi terveydenhoito-politiikassaan. Ja tätä tuhoamis-politiikkaa edistää heidän koodinimeä kantavansa sosiaali- ja terveys-politiikan ilmentymä, "alue", joka realismin periaatetta noudattaen, nimettäköön T4-alueeksi.


    • Anonyymi

      Paska alue.

      • Anonyymi

        Terveydenhuolto on romahtanut Kantahämeessä. Ei ole riittävästi lääkäreitä, hoitsuja, magneettitutkimuslaitteita. Hoitoon pääsy on hidasta ja hoidon tasoa ei valvota riittävästi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Terveydenhuolto on romahtanut Kantahämeessä. Ei ole riittävästi lääkäreitä, hoitsuja, magneettitutkimuslaitteita. Hoitoon pääsy on hidasta ja hoidon tasoa ei valvota riittävästi.

        Minä voin hyvin. Sain kovapalkkaisen hillotolpan sotesta. Paskat minä enää mistään mitään muuta välitän. Nähdään taas ensi vaaleissa.


    • Anonyymi

      T4-ALUE

      Tämä, suomalisen terveydenhoidon lopputulema on jo lähtökohtaisesti heikompi terveydentila.

      Puoskarit, jotka usein lisäksi edustava äärioikeistolaista Mengele-politiikkaa, jonka seurauksena ns. huonomman väen kannattaa lähtökohtaisesti välttää em. järjestelmää, tietenkin voivat puoskarointinsa selittää potilaan taudin kehityksellä, mutta yleisesti se mikä ei ihmisen omalla, ja ainoalla, korjauskeinolla, luontaisella biologialla kohene, ei puoskareiden parhaalla osaamisellakaan, jota osaamattomuudeksi syytä on nimittää, mihinkään kohene.

      Silloin, ja perustavanlaatuisesti, on ihmisen terveyden tae, ongelman välttäminen. Ja tälläinen ongelma on myös puoskari, nimeltä länsimainen lääketiede.

      Oikeisto, nazismissaan, ja yleensäkin mielensairauteen verrattavan harhaisuutensa perusteella, aktiivisesti, operaatio T4 kaltaisesti tekee kaikkensa, ns. huonomman aineksen terveyden ja elämän tuhotakseen, mutta he myös tyhmyyttään ja sairauttaan itsensäkin tuhoavat, "lääketieteensä" kanssa.

      Edellisen mukaisesti, ja yleensäkin ilman edellistäkin, voidaan todeta "hyvinvointialueen" olevan harhainen ja lapsellinen pyrkimys itsesuggestioon, lopputuleman ollessa itsensä antonyymi, antipodi ja antiteesi.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Aktion_T4

    • Anonyymi

      Pielessä on ja pahasti, oli kyllä pielessä jo ennenkuin tänne muutin 13 vuotta sitten. Lääkäri lähi sukulainen jo sitä varoittikin, en uskonut. HUS:n alueelle olisin jäänyt, jos olisin tämän täysin ymmärtänyt!

      • Anonyymi

        Priorisointia ainakin harrastetaan kovasti. Jos olet vanha ja hyödytön ei sinulle enää mitään leikkauksia tehdä siinähän könkkäät kivuissasi hautaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Priorisointia ainakin harrastetaan kovasti. Jos olet vanha ja hyödytön ei sinulle enää mitään leikkauksia tehdä siinähän könkkäät kivuissasi hautaan.

        Mitä vanha ja hyödytön? Onks kivaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä vanha ja hyödytön? Onks kivaa?

        Tähän on tultu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tähän on tultu

        Ikä tuo viisautta muttei järkeä.


    • Anonyymi

      Hampilääkärin ajat laitetaan suoraan 6kk päähän.

    • Anonyymi

      *aska paikka. Oli jo ennen hyvinvointia, ja sen jälkeen, ja ilman sitä.
      Hyvinvointi on varattu varakkaille.

      • Anonyymi

        Työterveys toimii hyvin jos tarvii näyttää jotain ei valittamista ja kaikki kokeet otetaan. Tuttu lääkäri niin saa kaikki napit soittamalla sille ei tarvi mennä ees mihinkään klinikalle.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      111
      4339
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      79
      3533
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      84
      3385
    4. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3361
    5. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3276
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      74
      2946
    7. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      65
      2827
    8. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2790
    9. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      81
      2620
    10. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2579
    Aihe