Vesa Äijälä aka. Wespa tulee puhumaan avaruuselämän todellisuudesta. Luennolla näytetään kuvia sekä videoita fyysisistä todisteista, joista osa on Vesan itsensä keräämiä. Tämän lisäksi luento pureutuu siihen, että miksi avaruusporukat vierailevat planeetta Maassa, mikä on heidän ja meidän tehtävämme, sekä mihin olemme menossa galaktisena lajina.
Luennolla kerrotaan myös muutaman suomalaisen mielenkiintoisista kontaktikokemuksista. Luento sisältää osittain ennennäkemätöntä eksklusiivista materiaalia, jota ei ole ennen esitetty missään.
Luento kestää yhteensä kaksi tuntia, josta noin 1h30min-1h45min on itse luentoa ja tämän jälkeen loput ajasta on varattu kysymys-vastausosiolle, jossa voit esittää sinua askarruttavia kysymyksiä aiheesta.
Vesa Äijälä on tutkinut rajatiedon kenttää sekä avaruuselämää (kontaktitapaukset jne.) yli 20 vuotta sekä tehnyt sen parissa tiedotushommia. Hän on tunnettu mm. paranormaaliblogi.net sivustaan sekä Suomen Galaktisen Liiton (suomengalaktinenliitto.net) perustajana, sekä omasta Youtubekanavastaan, jossa hän on käsitellyt kosmista tietoutta sekä omia kokemuksiaan. Suomen Galaktinen Liitto on tuottanut kolme jäsenlehteä ja jäseniä on tällä hetkellä vähän yli 200, ympäri Suomea.
Lämpimästi tervetuloa kaikille mukaan Kosmisen Päräyttävään luentoiltaan, olit sitten vasta kiinnostunut kosmisuudesta tai jo enemmän tietoisempi Maantallaaja.
Paikalla on mahdollisuus myös liittyä Suomen Galaktisen Liiton vuosijäseneksi sekä ostaa muuta oheismateriaalia. Maksuna käy käteinen tai Mobile Pay. Maksu paikanpäällä, ei ennakkovarausta.
Hinta: Luentoelämys maksaa 25 euroa, SGL:n korttijäsenille 20 euroa
Aika: La 25.2 klo 16-18
Paikka: Hullujen Huone aka. HH, Humalistonkatu 13 C 46, Turku (jos alaovi ei ole auki, paina summeria nro 46)
Hullujen Huoneen FB: https://www.facebook.com/groups/605727127811378
SGL:n tapahtumakutsu: https://www.suomengalaktinenliitto.net/post/vesa-aijalan-luento-todisteita-avaruuselamasta-la-25-2
Vesa Äijälän luento: Todisteita Avaruuselämästä ja miksi He ovat täällä - La 25.2 Turussa
Anonyymi-ap
4
761
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi wespa varastit saijalta? https://youtu.be/1PJhoR0gYZY
- Anonyymi
Harmi että ainoat todisteet ovat puukepit ja foliopaperi.
- Anonyymi
Ovatko alieenit siis Turussa!?
- Anonyymi
Olivat ja menivät, jos tuohon on uskominen. Tämän piti olla vuonna 2023.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.1395676Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido713206Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t891695- 1231143
- 151094
- 55972
Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain76954- 54910
Rekkautumispakko olisi hyvä...
Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?158834Olet edelleen uskomaton
Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p27815