Laki pilkun nussimista

Anonyymi-ap

Lakeja ei kukaan suostu noudattamaan. Jopa poliisissa kehotetaan kansalais tottelemattomuuteen

1

228

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kannata ottaa ruiskutteita, jos näkee ne vaarallisiksi, vaikka niitä lain voimalla tuputettaisiin. WHO tulee seuraavaan, khöhm, tautiin vaatimaan pakkoruiskeita. Kansalaistottelemattomuus voi säästää henkesi.

      Jos laki sanoo, että naisten suihkuun käppäilevä mies on nainen, voi käyttää omaa harkintaa, järkeä ja silmäparia ja toimia sen mukaan. Sakot tulee, mutta moraalisesti toimit oikein.

      Ylinopeuden ajaminen viisi kilometriä yli rajan on rikos, eli vastoin lakia, mutta joskus vaaratilanteesta voi pelastua vain ylinopeudella. Sen olisi sitten hyvä olla tilanne, jota ei itse aiheuttanut.

      On hyvä, että meillä vielä on lakeja, jopa ihan järkeviä lakeja. Yhteiskunta ilman lakeja olisi anarkiaa. Vahvin ja väkivaltaisin henkilö tai porukka saisi silloin tahtonsa läpi. Olemme kyllä siirtymässä kohti laittomuuden aikaa. Antikristuksen seitsemän vuotta saatananpalvonta tulee olemaan pakollista. Siitäkin suosittelen kieltäytymään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      193
      5147
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      37
      4537
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      11
      3171
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      263
      3092
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      160
      3021
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      54
      2578
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1949
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1903
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      1896
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1829
    Aihe