Laki pilkun nussimista

Anonyymi-ap

Lakeja ei kukaan suostu noudattamaan. Jopa poliisissa kehotetaan kansalais tottelemattomuuteen

1

212

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kannata ottaa ruiskutteita, jos näkee ne vaarallisiksi, vaikka niitä lain voimalla tuputettaisiin. WHO tulee seuraavaan, khöhm, tautiin vaatimaan pakkoruiskeita. Kansalaistottelemattomuus voi säästää henkesi.

      Jos laki sanoo, että naisten suihkuun käppäilevä mies on nainen, voi käyttää omaa harkintaa, järkeä ja silmäparia ja toimia sen mukaan. Sakot tulee, mutta moraalisesti toimit oikein.

      Ylinopeuden ajaminen viisi kilometriä yli rajan on rikos, eli vastoin lakia, mutta joskus vaaratilanteesta voi pelastua vain ylinopeudella. Sen olisi sitten hyvä olla tilanne, jota ei itse aiheuttanut.

      On hyvä, että meillä vielä on lakeja, jopa ihan järkeviä lakeja. Yhteiskunta ilman lakeja olisi anarkiaa. Vahvin ja väkivaltaisin henkilö tai porukka saisi silloin tahtonsa läpi. Olemme kyllä siirtymässä kohti laittomuuden aikaa. Antikristuksen seitsemän vuotta saatananpalvonta tulee olemaan pakollista. Siitäkin suosittelen kieltäytymään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      103
      2350
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      225
      1976
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1762
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      102
      1334
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1290
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1128
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      277
      852
    8. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      701
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      48
      700
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      51
      690
    Aihe