Ne ovat tavalliset H7:t. Olen vaihtanut puolivalotuikuiksi Philipsin 200%- kirkaspolttimot. Ovat ne selvästi kirkkaammat kui alkuperäiset, mutta eivä kestä kuin puoli vuotta ennen kuin simahtavat.
Markkinoilla on paljon monen merkkisiä led-polttimoita joita myydään "ei tieliikennekäyttöön", koska ne tiettävästi aiheuttavat hajavaloa , joka häikäisee ja ärsyttää vastaantulojoita. Kuitenkin niitä on myyty tosipaljon, eli on niitä taatusti tieliikennekäytössä. Meneekö tuollainen, esim. Phipilsin 60 euron poltinpari paikoileen ilman mitään adapteria, tai muuntajaa niin että vikakoodivalot eivät ala huomauttelemaan jotakin? Ja onko kellään kokemusta onko ne ledivalot kirkkaammat, kuin esim nuo Philipsin 200% kirkaslamput?
Meriva B ajovalot
2
695
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa katsoa heijastimien ja umpion kunto ennenkuin alkaa tekemään mitään kovin radikaalia. Myös suuntauksen tarkastus ja jännitteen mittaaminen polttimon kannalta.
- Anonyymi
Mikä on kovin radikaalia? Yhden Motonetin korjaamopomo kertoi, että heidän huollossaan ollut auto meni katsastuksessa läpi laittomilla ledivaloilla, koska ajovalojen tarkastus on ilmeisesti varsin muodollinen, jos sen tilaa tunnettu autokorjaamo.
Tuo autoinssi sanoi, että ledivalot ovat kirkkaudeltaan samaa luokkaa kuin Philipsin 200%-polttimot, mutta kestävät vuosia, kun taas ne superkirkkaat halogeenit käyvät kuumana ja simahtavat nopeasti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1208407Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4187630Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95235Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824889Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294659Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2043009- 1252934
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os342802Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin732760Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242426