Joku idiootti toimittaja sanoi että kallen mestaruus on vitsi! Sanoi että hän itse olisi ollut mm sarjassa 20 joukossa koira kartturina.. lujaa olis saanu vetää jos olis mm sarjassa ollut 20 nipussa. Sillä sen sarjan minkä Kalle voitti niin siinä pisteille ajoi 39 kuljettajaa. Ja moni yritti mutta ei saanut yhtään pistettä!
Isoin vitsi oli jutun kirjoittaja. Jos meinaa että olis päässy 20 nippuun..
Isoin vitsi oli jutun kirjoittaja. Jos meinaa että olis päässy 20 nippuun..
Vastaukset 44
Vanhimmat
Tarkoittaa rally1 autoja.....
Ei rally 1 sarjaa ole olemassakaan..
Eihän se niin väittänytkään
Väittipäs että sarjassa minkä rovis voitti ,tse pääsisi 20 nippuun.. ja se on mahdotonta kun kuskeja oli monta kymmentä mitkä yritti samaa. Ei se olisi ollut missään 20 joukossa paitsi jos itse keksii sellaisen jutun. Sama kun mä keksisin jutun että olisin maailman 6. Paras rally 1 Yaris kuljettaja maailmassa jos osallistuin mm sarjaan. Joo pitää paikkansa että olisin ollut maailman kuudenneksi paras rally 1 Toyota kuski.. ja voihan näitä tälläistä keksiä vaikka kuinka paljon jos vaan on tarpeeksi typerä. Vaikka että olisin Suomen paras kuningas jos vain rupesin kuninkaaksi kun ei muita ole.
Kyllä ihminen voi olla tyhmä! Ei tahallaan halua ymmärtää mitä se toimittaja halusi sanoa...kyllähän fakta on, että rally1 autoissa oli niin surkea taso, että melko helposti tuli toi mestaruus...olis menny jännemmäks jos hyundailla olis ollu alkukaudesta valmiimpi auto...
Kalle olisi voittanut Hyundaillakin.
Tais menmä joillain tunteisiin....: D
Ei mutta kaikki jotka tietää rallista jotain niin tietää ettei rally 1 sarjaa ole olemassakaan. On vain WRC, WRC 2 ja wrc3 ja sitten se junnu sarja. Ja tuossa Kallen sarjassa eli WRC sarjassa pisteitä sai 39 kuljettajaa.
Se on juuri näin!
Voi v***n tyhmä, ei niin ole kukaan väittänytkään!
Ompas se vassarin pökäle
Tuo toimittaja on äärivihervassari jonka tarkoitus on vain ärsyttää. Hän keksi vain ärsyttääkseen rally1 sarjan. Jossa oli hänen mukaansa 18 osanottajaa.Vaikka kaikkihan me tiedämme ettei sellaista sarjaa ole. Ja kyllä sen sarjan minkä Rovanperä voitti niin siinä oli kyllä varmaan se nelisenkymmentä jotka saivat pisteitä. Puhumattakaan niistä kuskeista jotka eivät saaneet yhtään pistettä.
No sepä. Ärsyttääkseen teki noin + se ettei tiedä rallista mitään.
No nythän tuli asiantuntevaa tietoa! :D
Joku edes tajuaa . Vihervassarit ei.
Mä olen maailman paras kuljettaja kuka ajaa sellaisella vaihdekepin nupilla jossa on koirani nimi ja urat menee alhaalla. Onhan näitä jos keksii. Mutta maailmanmestaruus sarjaan osallistui kymmeniä kuljettajia ja pisteitä sai 39 kuljettajaa. Eli kilpailua oli. Eihän sille mitään voi että muut on huonoimpia. Vai yksi voittaa vaikka sarjassa ajaisi 10000 kuljettajaa.
Hauskoja nämä suuttujat, toimittaja sai agendansa perille ja nämä suuttujat levittää sitä edelleen....totuushan on että kyllä rovis aika helpolla ton mestaruuden sai!
Kuinka niin sai helpolla? Vaikka olisi ollut 100 kuskia samallaisella autolla niin rovis olisi voittanut mestaruuden. Jopa ehkä isommalla erolla..
Niinhän sä luulet kun et mitään tajua.
Vain tyttelit uskoo höpöjuttuja, Kalle on ylivoimainen kuski tällä hetkellä :)
Täysi vitsi, välillähän reiteille pääsee dinosauruksia.
No vassarin pökäleet on tuollaisia jotka vääristää tahallaan asioita ja yrittävät ärsyttää. Ja se onkin ainoita asioita joita tuollaiset pökäleet osaavat.
Mä olisin maailman kolmanneksi paras Ferrari kuski jos olisin ajanut F1 sarjassa Ferraria. Jopa minä ,kuvitelkaa.. ne 2 Ferrari kuskia on täysiä vitsiä kun mä olisin ollut heti 3. Paras
Harraste rallisarja on maailman kovatasoisin. Seuraavaksi kovin on r-rallicup.
Älkää menettää unia tuollaisen ehta keltaisen viherhipin aivopieru kirjoittelun takia.
Kyllä ne menettää! Kun näitä lukee...
Älykkäämmät ymmärtää sen vihervassarin pointin....
Joo, mä ymmärrän vihervassarien poimtin. Se on se että ööyhötetään joka asiasta vailla tietämystä.
Kyllä! Rallin MM sarja on vitsi ja Kalle keskinkertainen urheilija!
Tosi hyvin jos Kalle on keskitasoa kaikessa urheilussa, jääkiekossa, maratonissa jne, mutta ei rallikisatkaan vitsi ole vaikka joukossa onkin peltoautoilijoita kuten Tänak ja puihin törmääjiä kuten Solberg.
En voi kyllä arvostaa breenin saavutusta. Johtaa nyt sarjaa vaikka ei ole vastustajia.
Ralli on vitsi ja rovaperä huono vitsi.
Mut sä et ole edes vitsi
No Montessa Asiantuntijat sano että Toyota edellä muita, kuinka ollakkaan Ruotsin lumet näytti että Ford kärjessä???!!! Onko Ketomäki asiantuntija saas nähä, ei ainakaankommentoinut Kallen autoo kun luikerteli kuin mato ja jäi yhellä pätkällä melkein puoliminuuttia. Tänäk voitti rallin yhdellä EK voitolla mutta tasaisuus oli valttia. Mexikossa taas ehkä jotain uutta. YKS aivan varmaa, muut saa Jyväskylässä pitää kiirettä jos pitävät Tänakin takana
Tojota on kärjessä mutta Tänäk voitti huonommalla autolla.
Vitsin paras puoli että' tytteliä viduttaa niin vietävästi kun Kalle voittaa monta mestaruutta peräkkäin :)
Vuonna 1985 mm-sarjassa oli kolme tallia, joiden autoilla oli mahdollista ajaa voitoista. Peugeot, Audi ja Lancia. Ja näistäkin Lancia pystyi takavetoisuutensa vuoksi haastamaan Pösön ja Audin ainoastaan asfaltilla. Soralla voittaminen olisi vaatinut todellista onnenkantamoista.
Alkukauden nopein kuski Ari Vatanen (Peugeot) loukkaantui Argentiinassa, eikä itseasiassa kukaan Audin tai Lancian kuskeista ajanut täyttä mm-sarjaa. Mestariksi ajoi lopulta muuan ylipainoinen ketjupolttaja Riihimäeltä.
Oliko mm-sarja tuolloinkin täysi vitsi?
Silloin se vasta vitsi olikin!
Vitsit paranee joka kerran kun suomalainen voittaa ja tytteliä viduttaa :)
Lappi on suomalainen. Poikuli on munakosta.
Taitaa olla somaliasta tyttelin hiekkalaatikkokaverit :)
Toiset tykkää tytteleistä ja jotkut toiset poikuleista.
Toiset tykkää ralliautoilusta ja mestaruudesta suomalaiselle, mutta tytteli tykkää tytöistä, ok.
Kohta se ei ole edes vitsi, kun ei ole koko sarjaa....
Moskovitsi tulee mukaan jos pakotteista luovutaan joskus.