sirkkaliisani on ollut melkein puoli vuotta mulla ja ajattelin että kun saan elokuussa kesätyrahat niin voisin ostaa sille kaverin,mutta eihän sirkkaliisa ole liian vanha jo sille?
toisen marsun hankkimisesta...:)
sammakonnäköinentyttö
5318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kivaahan se varmasti marsullesi olisi että saisi kaverin :)
Onko marsusi koskaan ollut toisten marsujen kanssa tekemisissä?Uskonpa että marsusi tykkäisi jos saisi kaverin :)
Itse ostin toisen marsun kun marsuni oli ollut noin puolivuotta yksin ja tosi hyvin ovat tulleet toimeen :)
Kannattaa mielummin ostaa nuori marsu kun sillä ei ole kuulema sitä jotain hajua :)
Itse ostin aikoinaan puolivuotiaalle urokselle seuraksi naaras marsun, joka oli elänyt yksin koko siihenastisen elämänsä (1,5 v.), ja hyvin sopeutuivat elämään yhdessä.
myös siitä tyttösesi luonteesta! Mutta kyllä niistä seuraa on toisilleen, vaikka ei samassa häkissä viihtyisikään ja aina pitää olla tarpeeksi suuri häkki, jotta ei kylkikyljessä tarvitse koko ajan olla ;).
Onnea marsunhankintaan!
Kiitos kaikille :)