Lucky Lukesta ja One Piecestä

Olen kuullut jostain, että One Piece on piirrettynä? Animena mikä lie! No kuitenkin... Jos joku vaan sattuis tietään jotain, myydänkö missä etc... Oon vaan kiinnostunut asiasta.

Toinen kymysys o, että mahdetaanko jossain myydä Lucky Luke rihkamaa???
3363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

One Pieceä on animena, kyllä. (ja se on muuten aivan ihana ^^ *katsonut tähän mennessä 44 jaksoa*)
Suomenkielisellä tekstityksellä tai varsinkaan dubbauksella ei sitä ole, mutta mikäli englanninkieliset tekstitymkset on okei, sillä löytää.
Ainakaan tietääkseni mikään suomalainen yritys ei maahantuo One Pieceä, eli se pitää tilata joltakin ulkomaalaiselta yritykseltä.
Dvd:ksi One Pieceä on purkittanut Anime Cartoon niminen yritys. Nettisivua en tähän hätään löytänyt, mutta esim. http://www.animetoxic.com/ -osoitteesta voi tilata One Piece -dvd:itä. Toivottavasti auttoi ^^

Äänestä
  • Sitä tässä vielä näin myöhään kyselen, että onkohan tietoa noista postikuluista kun ulkomailta asti tilaa dvd:n? onko sulla mtn tietoa?
    Olen muutaman One Piece leffan nähnytkin netistä ladattuna...
    Englanti kyllä minulta sujuu, ettei engl. tekstitys haittaa ollenkaan...

    Äänestä

R-kioskista niitä saa ainakin. Sarjakuvaa eli mangaa voi kyllä suositella kaikille ja kaiken ikäisille. Ilmestyy kerran kuussa. Taisi olla kuukauden viimeisellä viikolla. Taitaapi muuten olla paras suomeksi ilmestyvä manga. Dragon ballikin on ollut hyvä, mutta nyt on hieman merkkejä sarjan hiipumisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maria-88 kirjoitti:

Olen kuullut jostain, että One Piece on piirrettynä? Animena mikä lie! No kuitenkin... Jos joku vaan sattuis tietään jotain, myydänkö missä etc... Oon vaan kiinnostunut asiasta.

Toinen kymysys o, että mahdetaanko jossain myydä Lucky Luke rihkamaa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu