Tänään TV 5:ssä :

Anonyymi-ap

10 suomalaista huijaria
Maanantaina 13.02. klo 20:05
Kausi 1, osa 9. Hannu Kailajärvi orkestroi Suomen suurimman pyramidihuijauksen. Epäselvät säännöt ja mahdollisuus luksuselämään houkutteli ihmisiä sijoittamaan lupauksiin, jotka olivat aivan liian hyvää ollakseen totta. Kailajärvi ja muut huijaukset päätekijät yrittivät lähteä pakomatkalle miiljoonavoitot taskuissaan. (10 suomalaista huijaria, Dokumenttisarja, Suomi, 2021)

21

673

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moktar ib Alişar Gupta

    • Anonyymi

      Vekkuleita nuo persut.

    • Anonyymi

      Hyvä ohjelma, osissa myös joulupukki aids naamoineen ja martiskainen (matemaatikko, ja tuomion saanut pedo....). Pienet tuomiot saivat, vaikka huijasivat itselleen yli miljoonatulot.
      Huijaus kannattaa

    • Anonyymi

      Laplace-muunnosja Fibonacci-numerot mainittu !!!!

      😂🤪🤪😂🤣🥴🥴🥴🐐🙉💩

    • "Sinisellä nikillä, MGValkku, sinisellä vaan..."
      Mummovainaa - autuaasti edesmennyt jo - näki saatanan kätten töitä kovin monessa paikassa. Sinäkin näet haamuja aivan liian usein. Mummovainaa keskusteli kirkkoherran kanssa, sinunkin kannattaisi puhua haamuistasi jonkun ammatti-ihmisen kanssa.

      Kas kun minulla ei ole tapana kyyristellä puskassa. Se ei koulu luonteeseeni. Minun kasvatettiin siihen uskoon, että mies menee, mies tulee ja mies vastaa itse omista puheistaan.

      Sitten on vielä sekin näkökulma, että ei pidä lyödä lyötyä. Miksipä minä sinua kivittäisin puskasta. Sinulla on aivan kylliksi murhetta jo siinä, että vouti on ovella, muija on karussa ja rahasi ovat sponssilla.

      Jaksamista sinulle. ;)))

      • Anonyymi

        Onko niin että Moktar ja Valkku hävisivät molemmat rahansa valtiolle? Siis sukulaismiehet Mg ja V reilusti molemmat. Ulosvetäjät molempien ovella? Luultavasti.


      • Anonyymi

        Älä mussuta, tuhatnikki.
        Anonyymisti nilkkeilet aina kun vaan ehdit, tietenkin. Sehän kuuluu tuollaisen epärehellisen ja moneksi eri persoonaksi jakautuneen mummostaan ulisevan urpon tapoihin.


      • Anonyymi

        "Kas kun minulla ei ole tapana kyyristellä puskassa. Se ei koulu luonteeseeni"

        Mikä siinä mättää, kun et opi kirjoittamaan?
        Koulu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko niin että Moktar ja Valkku hävisivät molemmat rahansa valtiolle? Siis sukulaismiehet Mg ja V reilusti molemmat. Ulosvetäjät molempien ovella? Luultavasti.

        Mg ja Valkku on sama henkilö.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      "Minun kasvatettiin siihen uskoon"
      Dysfasia vaivaa?

    • Kovin on onnetonta, joskin raivopäistä lässytystä.

      Lisää jaksamista vaan sinulle. ;)))

      • Anonyymi

        Miksi arvostelet faktaa asiattomalla kommentillasi?


      • Anonyymi

        Kerrankin tuli tuhatnikkiseltä sinisellä värillä.


      • Anonyymi

        Melko rajusti omaa kirjoitteluasi kritisoit, mutta hyvä että myönnät edes sen. Lässytystähän nuo tekeleesi ovat aina olleet.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4987
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3097
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      252
      2947
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2882
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1737
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1709
    Aihe