Tänään TV 5:ssä :

Anonyymi-ap

10 suomalaista huijaria
Maanantaina 13.02. klo 20:05
Kausi 1, osa 9. Hannu Kailajärvi orkestroi Suomen suurimman pyramidihuijauksen. Epäselvät säännöt ja mahdollisuus luksuselämään houkutteli ihmisiä sijoittamaan lupauksiin, jotka olivat aivan liian hyvää ollakseen totta. Kailajärvi ja muut huijaukset päätekijät yrittivät lähteä pakomatkalle miiljoonavoitot taskuissaan. (10 suomalaista huijaria, Dokumenttisarja, Suomi, 2021)

21

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moktar ib Alişar Gupta

    • Anonyymi

      Vekkuleita nuo persut.

    • Anonyymi

      Hyvä ohjelma, osissa myös joulupukki aids naamoineen ja martiskainen (matemaatikko, ja tuomion saanut pedo....). Pienet tuomiot saivat, vaikka huijasivat itselleen yli miljoonatulot.
      Huijaus kannattaa

    • Anonyymi

      Laplace-muunnosja Fibonacci-numerot mainittu !!!!

      😂🤪🤪😂🤣🥴🥴🥴🐐🙉💩

    • "Sinisellä nikillä, MGValkku, sinisellä vaan..."
      Mummovainaa - autuaasti edesmennyt jo - näki saatanan kätten töitä kovin monessa paikassa. Sinäkin näet haamuja aivan liian usein. Mummovainaa keskusteli kirkkoherran kanssa, sinunkin kannattaisi puhua haamuistasi jonkun ammatti-ihmisen kanssa.

      Kas kun minulla ei ole tapana kyyristellä puskassa. Se ei koulu luonteeseeni. Minun kasvatettiin siihen uskoon, että mies menee, mies tulee ja mies vastaa itse omista puheistaan.

      Sitten on vielä sekin näkökulma, että ei pidä lyödä lyötyä. Miksipä minä sinua kivittäisin puskasta. Sinulla on aivan kylliksi murhetta jo siinä, että vouti on ovella, muija on karussa ja rahasi ovat sponssilla.

      Jaksamista sinulle. ;)))

      • Anonyymi

        Onko niin että Moktar ja Valkku hävisivät molemmat rahansa valtiolle? Siis sukulaismiehet Mg ja V reilusti molemmat. Ulosvetäjät molempien ovella? Luultavasti.


      • Anonyymi

        Älä mussuta, tuhatnikki.
        Anonyymisti nilkkeilet aina kun vaan ehdit, tietenkin. Sehän kuuluu tuollaisen epärehellisen ja moneksi eri persoonaksi jakautuneen mummostaan ulisevan urpon tapoihin.


      • Anonyymi

        "Kas kun minulla ei ole tapana kyyristellä puskassa. Se ei koulu luonteeseeni"

        Mikä siinä mättää, kun et opi kirjoittamaan?
        Koulu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko niin että Moktar ja Valkku hävisivät molemmat rahansa valtiolle? Siis sukulaismiehet Mg ja V reilusti molemmat. Ulosvetäjät molempien ovella? Luultavasti.

        Mg ja Valkku on sama henkilö.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      "Minun kasvatettiin siihen uskoon"
      Dysfasia vaivaa?

    • Kovin on onnetonta, joskin raivopäistä lässytystä.

      Lisää jaksamista vaan sinulle. ;)))

      • Anonyymi

        Miksi arvostelet faktaa asiattomalla kommentillasi?


      • Anonyymi

        Kerrankin tuli tuhatnikkiseltä sinisellä värillä.


      • Anonyymi

        Melko rajusti omaa kirjoitteluasi kritisoit, mutta hyvä että myönnät edes sen. Lässytystähän nuo tekeleesi ovat aina olleet.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2224
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    5. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      23
      834
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      811
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      114
      806
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      743
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      723
    Aihe