Tänään TV 5:ssä :

Anonyymi-ap

10 suomalaista huijaria
Maanantaina 13.02. klo 20:05
Kausi 1, osa 9. Hannu Kailajärvi orkestroi Suomen suurimman pyramidihuijauksen. Epäselvät säännöt ja mahdollisuus luksuselämään houkutteli ihmisiä sijoittamaan lupauksiin, jotka olivat aivan liian hyvää ollakseen totta. Kailajärvi ja muut huijaukset päätekijät yrittivät lähteä pakomatkalle miiljoonavoitot taskuissaan. (10 suomalaista huijaria, Dokumenttisarja, Suomi, 2021)

21

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moktar ib Alişar Gupta

    • Anonyymi

      Vekkuleita nuo persut.

    • Anonyymi

      Hyvä ohjelma, osissa myös joulupukki aids naamoineen ja martiskainen (matemaatikko, ja tuomion saanut pedo....). Pienet tuomiot saivat, vaikka huijasivat itselleen yli miljoonatulot.
      Huijaus kannattaa

    • Anonyymi

      Laplace-muunnosja Fibonacci-numerot mainittu !!!!

      😂🤪🤪😂🤣🥴🥴🥴🐐🙉💩

    • "Sinisellä nikillä, MGValkku, sinisellä vaan..."
      Mummovainaa - autuaasti edesmennyt jo - näki saatanan kätten töitä kovin monessa paikassa. Sinäkin näet haamuja aivan liian usein. Mummovainaa keskusteli kirkkoherran kanssa, sinunkin kannattaisi puhua haamuistasi jonkun ammatti-ihmisen kanssa.

      Kas kun minulla ei ole tapana kyyristellä puskassa. Se ei koulu luonteeseeni. Minun kasvatettiin siihen uskoon, että mies menee, mies tulee ja mies vastaa itse omista puheistaan.

      Sitten on vielä sekin näkökulma, että ei pidä lyödä lyötyä. Miksipä minä sinua kivittäisin puskasta. Sinulla on aivan kylliksi murhetta jo siinä, että vouti on ovella, muija on karussa ja rahasi ovat sponssilla.

      Jaksamista sinulle. ;)))

      • Anonyymi

        Onko niin että Moktar ja Valkku hävisivät molemmat rahansa valtiolle? Siis sukulaismiehet Mg ja V reilusti molemmat. Ulosvetäjät molempien ovella? Luultavasti.


      • Anonyymi

        Älä mussuta, tuhatnikki.
        Anonyymisti nilkkeilet aina kun vaan ehdit, tietenkin. Sehän kuuluu tuollaisen epärehellisen ja moneksi eri persoonaksi jakautuneen mummostaan ulisevan urpon tapoihin.


      • Anonyymi

        "Kas kun minulla ei ole tapana kyyristellä puskassa. Se ei koulu luonteeseeni"

        Mikä siinä mättää, kun et opi kirjoittamaan?
        Koulu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko niin että Moktar ja Valkku hävisivät molemmat rahansa valtiolle? Siis sukulaismiehet Mg ja V reilusti molemmat. Ulosvetäjät molempien ovella? Luultavasti.

        Mg ja Valkku on sama henkilö.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      "Minun kasvatettiin siihen uskoon"
      Dysfasia vaivaa?

    • Kovin on onnetonta, joskin raivopäistä lässytystä.

      Lisää jaksamista vaan sinulle. ;)))

      • Anonyymi

        Miksi arvostelet faktaa asiattomalla kommentillasi?


      • Anonyymi

        Kerrankin tuli tuhatnikkiseltä sinisellä värillä.


      • Anonyymi

        Melko rajusti omaa kirjoitteluasi kritisoit, mutta hyvä että myönnät edes sen. Lässytystähän nuo tekeleesi ovat aina olleet.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      195
      1516
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1268
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      52
      1022
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      940
    5. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      863
    6. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      58
      863
    7. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      840
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      814
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      810
    10. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      40
      766
    Aihe