Itse en ollut koskaan kuullutkaan, että Kesämaja tyyppisiä alueita löytyy muualtakin kuin Helsingistä ja pääkaupunkiseudulta. Eli kyseessä ei ole siirtola puutarha vaan ihan oma majapaikka veden ääressä. Näitä löytyy Tampereen läheltä Pikku-Otavan saaresta, jossa majat maksavat alkaen 6000 euroa. Vuosimaksu on alle 500e ja sisältää kaiken. Saarelaiset välillä myyvät majojaan. Minulle ei tosin myyty, se on kurjaa. Olisin kovasti halunut omaa halpaa kesämökkiä jonne Tampereelta voi menne veneellä.
Kesämaja tai -majoja löytyy myös Tampereelta, ovat halpoja!
5
334
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Tampereella muita olekaan kuin huteria kesämajoja. Näkee sen jo Etuoven ja Oikotien hintapyynnöistäkin.
- Anonyymi
Kuulostaa kiinnostavalta. Mitä nämä majat ovat? Tarvitsevatko rakennuslupia ym? Mulla on iso saari, johon voisin jotain majoja rakentaa vuokrattavaksi jos vain tietäisi, mitä majalta vaaditaan.
- Anonyymi
https://jhlhelsinki.fi/rakennusohjeet/
Tällaisia ovat kesämajat. Meidän mökki on suunnilleen saman kokoinen. - Anonyymi
Noitahan se Jutikin siinä "Oikotiän" mainoksessa ilmeisesti esittelee.
- Anonyymi
Helsingissä näyttäisi olevan hyvä kesämaja myynnissä poliisienmaja alueella Lauttasaaressa . Alue on tosi kiva meren rannalla. Näytti sama maja olevan myös Oikotiellä ja hintakin laskenut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36912370Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2575414Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002655Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736