Kesämaja tai -majoja löytyy myös Tampereelta, ovat halpoja!

Anonyymi-ap

Itse en ollut koskaan kuullutkaan, että Kesämaja tyyppisiä alueita löytyy muualtakin kuin Helsingistä ja pääkaupunkiseudulta. Eli kyseessä ei ole siirtola puutarha vaan ihan oma majapaikka veden ääressä. Näitä löytyy Tampereen läheltä Pikku-Otavan saaresta, jossa majat maksavat alkaen 6000 euroa. Vuosimaksu on alle 500e ja sisältää kaiken. Saarelaiset välillä myyvät majojaan. Minulle ei tosin myyty, se on kurjaa. Olisin kovasti halunut omaa halpaa kesämökkiä jonne Tampereelta voi menne veneellä.

5

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei Tampereella muita olekaan kuin huteria kesämajoja. Näkee sen jo Etuoven ja Oikotien hintapyynnöistäkin.

    • Anonyymi

      Kuulostaa kiinnostavalta. Mitä nämä majat ovat? Tarvitsevatko rakennuslupia ym? Mulla on iso saari, johon voisin jotain majoja rakentaa vuokrattavaksi jos vain tietäisi, mitä majalta vaaditaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Noitahan se Jutikin siinä "Oikotiän" mainoksessa ilmeisesti esittelee.

    • Anonyymi

      Helsingissä näyttäisi olevan hyvä kesämaja myynnissä poliisienmaja alueella Lauttasaaressa . Alue on tosi kiva meren rannalla. Näytti sama maja olevan myös Oikotiellä ja hintakin laskenut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      369
      12370
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      257
      5414
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2655
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      736
    Aihe