Hääpaikka Porvoosta

Millaisissa paikoissa olette Porvoon seudulla menneet naimisiin? Ja millä budejetilla, paljonko oli vieraita.. Yritän vielä saada kyhättyä häät(pienet) kesän loppuun.. katsotaan onnistuuko.. =)
2531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itselle tuli heti mieleen Levinin kellari. Todella intiimi ja tunnelmallinen paikka, sopii erityisen hyvin pienelle porukalle.
Toinen vaihtoehto tulee mieleen, että tilais laivan ja huristelis sillä muutaman tunnin, esim Runeberg tai joku muu paikallinen paatti.

Äänestä

Hamarin työväentaloa kannattaa myös kysellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


J&J kirjoitti:

Millaisissa paikoissa olette Porvoon seudulla menneet naimisiin? Ja millä budejetilla, paljonko oli vieraita.. Yritän vielä saada kyhättyä häät(pienet) kesän loppuun.. katsotaan onnistuuko.. =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu