Huolestunut

Kuulin että romani lapset kokee syrjintää
Oletko sinä huolestunut
10105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

En ole huolestunut!
Itse romani lapset aiheuttaa käytöksellään sen jos kokevat saavansa syrjintää.

Äänestä
  • miks vitussa toi saatanan sateekaarivaki pitaa koko ajan niin kauheeta melua itsestaan. eihan taalla muutkaan vahemmistot meuhaa tolla tavalla somalit , mustalaiset tai vaikkapa lestaadiolaiset. sit aina tyontaa ittensa joka telkkari ohjemaan . ei oo ihme jos sit saa turpiinsa.

    Äänestä

Samanlainen yhteiskunnasta eroittava ns.kasvatus kyseisissä perheissä jatkuu,mitä tuosta nyt voi olettaa tulevan?
Nämä eivät koskaan tule olemaan työtätekeviä,veronsa maksavia kansalaisia.Yhteiskunnan etuudet ja veronmaksajien rahat kyllä osataan kelasta ja muista instansseista lypsää.Ihme hyysäämistä ja hyssyttelyä valtiolta.

Äänestä
  • Tämä vastakkainasettelu tulee varmasti jatkumaan loputtomiin. Näitä samoja avauksia tulee aina aika-ajoin ja ihan samaa haukkimista vaan puretaan. Ehkä helpottaa jonkun mieltä kun pääsee näin purkaan. Siinä se vaikutus.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tämä vastakkainasettelu tulee varmasti jatkumaan loputtomiin. Näitä samoja avauksia tulee aina aika-ajoin ja ihan samaa haukkimista vaan puretaan. Ehkä helpottaa jonkun mieltä kun pääsee näin purkaan. Siinä se vaikutus.

    JO PENTUNA PELKÄSIN MUSTALAISIA, LEIPÄÄ PITI ANTAA, JA PIKKU LIKKA MEINASI VARASTAA NUKKENI, ENNENKUIN HUUSIN OLIN 6 V.

    Äänestä

Jos menet huomauttamaan romaanille esim. pysäköimisestä invapaikalle tai metrin päähän marketin ulko-ovesta, saat kuulla olevasi rasisti. Herää kysymys, että kukahan se rasisti oikeastaan on. Se joka ei välitä säännöistä tai hyvistä tavoista höykäsen pöläysta, vai se joka tapojen noudattamisesta rohkenee huomauttaa. Pitäisi yhteiskunnan vain kylmästi lopettaa näiden mannejen touhujen sormien läpi katselu ja opettaa säännöt vaikka karkeimman jälkeen.

Äänestä
  • Emme niitä tule suvaitsemaan kuitenkaan. Ei siinä mikään auta.

    Äänestä

Minun lapsuudessani maalla saattoi pihalle tulla toistakymmentä hevoskuormaa mustalaisia, ei mitään häiriöitä. He tottelivat äitiäni täysin, hevoset saivat syödä teiden vieriltä, sisälle sai tulla kaksi henkeä keittämään kahvia, yöpyä ei saanut kun omaakin väkeä oli tarpeeksi. Koskaan ei ollut moitteita, ei puolin eikä toisin.

Äänestä

Siis joo niinku mistä? äh no joku hoitaa sen asian en tiä mitään

Äänestä

Hulda rules .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuulin että romani lapset kokee syrjintää
Oletko sinä huolestunut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu