Rintapelti Ocu I:n

Kuinka puran Ocu I:n verhoilun sisäpuolelta "rintapellin" ja etupyöräkotelojen äänieristämistä varten? Onko kukaan eristänyt tätä kautta ts. antakaa ohjeita?
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse laitoin matkustajan puolelta hanskalokeron alta
äänieritysmatot suoraan verhoilun alle, eikä siinä paljoa tervinnut purkaa, kuin solumuovi paneli koelaudan alta.
Kuskin puolta en ole rohjennut purkaa.
Lopputulos oli se että hiljeni hieman, mutta suurin melu tulee takapenkin jalkatilan pystysaumoista.
Sinne laitoin mattoa ja nyt on mukavan hiljainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xxx kirjoitti:

Kuinka puran Ocu I:n verhoilun sisäpuolelta "rintapellin" ja etupyöräkotelojen äänieristämistä varten? Onko kukaan eristänyt tätä kautta ts. antakaa ohjeita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu