jdbgm-karhu

Virus vai ei?
4417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

< Fortunately, as hoaxes go, the effect of this one is very mild.
Yes, it was a Windows file and no, it shouldn't have been
deleted. But the file is the Java debug manager, needed only by
Java programmers. Since you're obviously not a Java programmer
(if you were, you would have known not to delete it), there's no
real harm been done. You don't need the file, and although it's
easy enough to get back, you don't need to bother. >

Noin sanoi ystävämme Google. Eli se on Java-ohjelmointiin tarkoitettu debuggeri, et luultavasti sinäkään tee sillä mitään, mutta sinun ei tarvitse myöskään pelätä sitä.

Äänestä

Googleen "jdbgm karhu", niin voit itse lukea mistä on kyse!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marella kirjoitti:

Virus vai ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu