eliisa pakkomyy viaplayta

Anonyymi-ap

myyjä valehteli notta viaplay sisältyy viihteeseen. ei sisälly,
se näkyy erikseen laskulla ja maksan sitä turhaan.
onneksi löysin nappulan omaelisasta jolla sain tilauksen
loppumaan kahden vuoden päästä. en aktivoi viaplaytä.
onneksi maksan vaan tarjoushintaa kolme euroa kuussa,
mutta silti se on väärin! määräajan päätyttyä se
maksaisi peräti 13 euroa kk.

7

553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse olen siinämielessä "vanhan polven jätkiä" että luotan vain blu-ray julkaisuihin. Ne kun eivät hankinnan jälkeen maksa mitään ja säilyvät itsellä ainakin 50-vuotta jos vain ei talo pala. Näissä striimauspalveluissa lempileffat/sarjat saattaa kadota koska tahansa sillä niiden näyttösopimukset ovat määräaikaiset.

    • Anonyymi

      ja varmaan käy niin että jos 24 kk kuluttua aloittaisi uuden sopimuskauden,
      tulee viaplay taas kylkiäisinä. suorastaan rikollista toimintaa.

    • Anonyymi

      Elisa Oyj on kyllä törkeä firma. Vaihda operaattoria niin pian kuin mahdollista esimerkiksi Teliaan. En suosittele Elisaa kellekään. Niin paljon huonoa toimintaa. Nurin se vielä menee koko lafka.

    • Anonyymi

      Mikä vaikeus siinä on sanoa, että ei tarvitse Elisa Viihdettä? Itselle yritetty myydä vaikka kuinka monta kertaa. Sanonut aina, että ei riitä aika tv:n katseluun, eikä oikeastaan edes huvita.

    • Anonyymi

      Siis katselen TV : tä Elisa digiboxin kautta ja minulla on tietenkin Elisa nettiliittymä. . Minulla on Elisa viihde ja Elisa Viaplay. Jos sanon tuon Viaplay irti, voinko silti katsella teeveetä Elisa digiboxin kautta ???

      • Anonyymi

        " tietenkin Elisa" operaattori voi olla juuri se halvin, harmi että tuputtavat kaikkea soopaa, dna tekee samaa urakalla, voi katsoa, viaplayta ei tarvii kuin upporikas.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      270
      17566
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      188
      12481
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6212
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      34
      5148
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      77
      5038
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      57
      4184
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3773
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3702
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      67
      3486
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3169
    Aihe