Kaikkea sitä maailmassa nähdäänkin. Oliko humiksella kusi housussa? Vai näkijällä?
https://www.findance.com/uutiset/62496/suomalaiset-ufotutkijat-saivat-oman-tvsarjansa
Koskenkorvalla on nähty pellon laidalla nestettä tihkuva humanoidi
9
388
Vastaukset
- Anonyymi
Havainnosta aikaa kuitenkin jo 20 vuotta ja tapauksesta tuoreeltaan tehty piirros ja muistiinpanot olivat tallessa. Saattaa siis olla tottakin tuo kertomus.
- Anonyymi
Oliko tämä se missä se alieni oli james pondin näköinen. Miksei siitä otettu heti valokuvaa ?
Ei tosin piirustustakaan ole uskallettu laittaa julkisuuteen. Kumpi näistä näkijöistä piirsi sen vai käytettiinkö samaa menetelmää mitä poliisi käyttää kun jonkun kuvitelman perusteella tehdään näköiskuva? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko tämä se missä se alieni oli james pondin näköinen. Miksei siitä otettu heti valokuvaa ?
Ei tosin piirustustakaan ole uskallettu laittaa julkisuuteen. Kumpi näistä näkijöistä piirsi sen vai käytettiinkö samaa menetelmää mitä poliisi käyttää kun jonkun kuvitelman perusteella tehdään näköiskuva?Kyllähän se piirretty kuva oli nähtävissä kun havainnon tekijä piteli sitä paperia käsissään.
Kertomus havainnosta ei ollut ihan looginen kun kertoi "peljästyneensä", vaikka kontakti oli kestänyt noin 10 minuuttia, mutta silti ihan mahdollista. "Nesteen tihkuminen" taas on asia, joka tekee havainnosta epäsukottavamman, mutta sekin voi olla totta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko tämä se missä se alieni oli james pondin näköinen. Miksei siitä otettu heti valokuvaa ?
Ei tosin piirustustakaan ole uskallettu laittaa julkisuuteen. Kumpi näistä näkijöistä piirsi sen vai käytettiinkö samaa menetelmää mitä poliisi käyttää kun jonkun kuvitelman perusteella tehdään näköiskuva?Mistään James Bondista ollut puhettakaan. Clint Eastwoodin nenää näkijä käytti vertauksissaan.
Aina samaa asioiden sekoittamista.
Valonheittimeen ainakin näytti jotain osuvan. Se osa kerrotusta ainakin näyttäisi pitävän kutinsa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistään James Bondista ollut puhettakaan. Clint Eastwoodin nenää näkijä käytti vertauksissaan.
Aina samaa asioiden sekoittamista.
Valonheittimeen ainakin näytti jotain osuvan. Se osa kerrotusta ainakin näyttäisi pitävän kutinsa.Se oli erästä eritettä mikä lensi tuulettimeen. Ei siitä valonheittimestä mitään löydetty.
- Anonyymi
Oikea muoto on sanoa Koskenkorvassa.
- Anonyymi
Kumma että koukku ei jo ole kommentoinut vaikka noin läheltä liippaa.
- Anonyymi
Kyllä aloittajan viestin mukainen uffo oli vain lehmä virtsaamassa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283446- 973206
- 763034
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim793001"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532901Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352490
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432235- 882002