Nyt tuli vastaan outo juttu. Piti mopata lattiaa ja huomasin, että mopin putken sisällä liikkuu jotain nestettä. Moppi on tuollainen halpa moppi Clas Ohlsonilta, ja putki kootaan kahdesta osasta. Milloin lienee ostettu.
Ajattelin, että sisälle on päässyt pesuvettä, ja niinhän se varmaan onkin. Päätin avata putken jotta voin tyhjentää sen.
Hyh hemmetti. Sisältä valuisi jotain mustaa, paksuhkoa nestettä. Wtf? Onneksi oli hanskat kädessä ja avasin putken suihkun lattiakaivon päällä. Oli niin sotkevaa mönjää, että vaikka heti suihkutti sitä pois, niin siitä tarttui pintaan värjäytymää. Onneksi se lähti kun kunnolla pesin.
Mistä ihmeestä on kysymys? Ja kun tunsin että putken sisällä liikkuu jotain, niin tuntuu siltä että pakko olisi ollut tuntea tuo aikaisemmin jos olisi ollut aiemmin. Vaan ei kai tuommoinen muodostu kovin nopeasti.
Mustaa nestettä mopin putken sisällä?
Anonyymi-ap
1
126
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.677916Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m815997Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,765482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot655387Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094667Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1182412Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41291Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61277Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa421109Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471072