Löytyykä tuoreita kokemuksia Erma-hotellista? Ollaan lähössä kesäkuun alussa sinnepäin ja ois kiva kuulla millaisia kokemuksia sieltä on, esim. aurknkotuolien maksullisuus, ilmastointi, turvallisuus tms. Kivoja matkanähtävyyksiä siitä Varnan suunnilta voi kans suositella.
Erma Varna hotelli
9
2994
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoittanet Erma-hotellilla varmaankin Kultahietikolla olevaa hotellia. Kultahietikko taas on noin 20km päässä Varnasta. Eipä taida ihan tuoreita kokemuksia olla kellään kun pari vuotta mennyt keturalleen. Keskeisellä paikallahan Erma on loma-alueella ja ihan rannassa. -Useamman tasoisia ja kokoisia huoneita (huoneistoja) vanhalla ja uudella puolella. Voi olla välillä aika meluisaakin kun niin keskeinen sijainti. Olen reissannut Bulgariassa useamman vuosikymmenen aikana, eikä koskaan ole tapahtunut mitään ikävää. Pieniä kämmiähän voi toki sattua vaikka pysyisi kotona.Eniten voi vaikuttaa omalla asiallisella käyttäytymisellään. Itse mahdollisesti suuntaan Balchikiin vähän pohjoisempaan jos vaan matkat toteutuvat. Mukavaa matkaa!
- Anonyymi
Varokaa eksyneitä ohjuksia.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17750984G
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
En ole asunut hotellissa mutta käynyt muuten. ihan hyvän näköinen ja siisti niinkuin kaikki sen alueen hotellit. Päivä reissuja kannattaa tehdä varnaan mistä löytyy esim, argeologinen museo. varnaan pääsee helposti kun kävelet rantakatua varnaan päin ja vastaan tulee "liikenneympyrä" siitä lähtee linja varnaan numero 9. sillä pääsee keskustaan ja takaisin. Hyvää lomaa!
- Anonyymi
Ollaan myös lähössä sinne kesäkuun alussa ja kans kiinnostelis millanen hotelli on!
- Anonyymi
En asunut,mutta piipahtanut pikkuostoksilla Erman sisäänkäynnin yhteydessä olevassa suht.edullisessa pikkukaupas,ok. Erma on yleensä saksalaisten suosiossa,ja nyt näyttää olevan ateriapaketti,lisämaksusta ku ennen aamiainen sisältyi matkaan.Tjäreborgilla tosi surkeet lentoajat,menettää ns. yhden pv menolennon takia,perillä puolen yön tietämissä. Kaverit tuli just Kultikselta Kristal-all incl.-hotlalomalta.Sanoivat yleisesti paikasta hiljaista olleen,mutta nyt jo jopa 28 astewtta oli kun soitin tuntemalleni Suomea täysin puhuvalle taksikuskille, joka hakee mut+vie lentokentälle. Jos haluatte porukalla mennä täysin Varnan tuntevan höttöen sujuvaa suomea puhuvan taksikuskin kans sinne niin voin antaa "Salamasanteri-taksikuskin numeron teille,niin taatusti tulette olemaan minulle kiitollisia.Ystävällisempää palvelua ja edullista ette toiselta kuskilta saa. Sanokaa vielä, että Tero suositteli häntä.Itse tulen sinne kohta reittilennoin Lufthansalta tilattuna+bookoingilta Havana Casinohotelli siinä Kristallin ja Perlan vieres jos yleensä limusiini parkis oven edessä 4 tähteä all incl. Tulen 21.6-2.7.2023 väliselle ajalle (11 pv). Sen kuskin oikea nimi on Mishka Davidov n. 65v. ja ei taatusti vedätä. Hän hakeekin teidät sovitusti Varnasta takas K-hietikolle sovittuna ajnkohtana jos haluatte.Ei kannata isommalla porukalla bussilla mennä. 3-4 hlö mahtuu hänen taksiinsa.3 mukavasti istuen,mut 4 menee jos ei isoja. Puhelin Salamasanterille on +359888318161. Ps. soitin tuntemalleni Hotellimanagerille, että nyt on jopa Muppet-karaokebaarikin auki Perunika-hotlan alakerrassa ns.baarikadulla!Sisään kantsii mennä klo 22-23.00, ja auki aamuyöhön asti. Suosittelen kuitenkin korvatulppin mukaan sinne ku klo 23 dj laittaa volyymiä kovemmalle.Minulle saa antaa Havana Hotlasta infoa ku eka kerta.Nyt tulee mulle täydet 40 kertaa kultahietikolla käynyt,joten on kuin koti!Kysykää lisää jos tarvetta tulee.
Vielä äskeiseen,ku en muistanut rekata.Oletteko vielä paikan päällä 21.6 ku itse tulen?Mikä on porukan koko+ikähaarukka.Itse 58v.mies.
- Anonyymi
Erma hotellina kohtalainen ja varmaan jees budjettimatkaajalle. Meilläkin oli nopea lähtö ja halpa majoitus, parveke kadulle ja 4 kerroksen allasbaarille päin, musiikki soi myöhään ja kuuluu sisälle vaikka ovissa/ikkunoissa on uskoakseni jonkinlainen äänieristys. Saatiin kuitenkin suht Ok nukuttua. Seinät paperia ja keskustelu kuului hyvin käytävältä/viereisestä huoneesta. Vessa homeessa ja muurahaisia. Aamiaisbuffet aika perus, ei hurraahuutoja mutta sillä pärjäsi. Allaslomana viikko meni, mutta onhan tämä järkyttävä bilekohde - huomaa, että valitettavasti myös roskasakki pakkautuu halpaan lomakohteeseen. Ranta on kiva ja hotellia lähellä, mutta rantakatu känniääliöineen järkyttävä, ruoka ei kovin hyvää, Tjäreborgin purjeveneretki oli pettymys, myös sen hinta oli tuplaantunut mitä apissa lupailtiin. Ilmeisesti maailmantilanne nostanut jonkin verran yleisestikin hintoja. En henkilökohtaisesti suosittele lasten/nuorten kanssa matkustamista tänne. Itse paljon maailmaa nähneenä ja lasten kanssa matkustaneena oli tämä kyllä floppi valinta, mutta tulipahan käytyä ja koettua .
- Anonyymi
Kävimme juuri kultahietikolla ja yövyimme Ermassa ei ollut hyvä kokemus aamupala oli todella alhainen, siivoojat vain avasivat huoneen oven eivät koputtaneet. Hissit hitaita ja jäivät välillä kerros tasoa 10-20cm alemmas. Viereisen hotellin musiikki pauhasi ja joka päivä samaan aikaan samat biisit. Olimme myös Albenassa viikon siellä meillä oli hyvä aamupala. Suosittelen Kultahietikkoa alueena jos bilemesta kiinnostaa sekoitettuna lapsi perheisiin, mutta kannattaa valita toinen hotelli jos mahdollista😊
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1211296Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373823Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092989Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1042331Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin701986Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1941731Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.298979Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17760Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143705- 53679