Jee:) Valmistun vihdoinkin maisteriksi! Johan sitä on vuosia odoteltukin (5,5 v). Arvosanaksi tuli M eli tyytyväinen olen. Nyt juhlimaan!!! Onnea kaikille valmistuville ja tsemppiä gradun tekijöille!
Vihdoinkin valmistun
aölshtaoih
61882
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onneksi olkoon! :)
Meitsikin valmistuu, seitsemän vuotta tuli opiskeltua mutta eilen vein valmiin gradun kansitukseen :)
Onnea täältäkin! :) 6 vuotta tuli opiskeltua ja ihan kohta on siis valmista. Gradun arvosanaksi sain Cum lauden eli ihan tyytyväinen olen. Magnaa kylläkin toivoin...Silti mukava tunne!
Aivan uskomaton fiilis kun on maisterin paperit pian taskussa!!! En voi uskoa tätä todeksi, että mä valmistun. Mä en uskonut itsekkään itseeni, joten sukulaiset ja kaverit hieman hämmästyi kun mä yhtäkkiä ilmoitinkin valmistuvani.
5 vuotta meni mulla ja gradua väänsin siitä 1,5 vuotta.
Onnea kaikille muillekin valmistuville ja menestystä elämässä!!
Joo nyt juhlitaan!:)) Kiitos teille kaikille onnitteluista ja onnea teille myös! Juhlitaan kunnolla. Kyllä tämä on sellainen urakka, jota en nuorempana edes uskonut suorittavani. Vanhemmat kun eivät ole käyneet edes lukiota. Siksi jokainen askel on ollut ikään kuin saavutus, tämä niistä varmasti suurin:)! Oletteko ajatelleet jatkotutkimusta? Heti alkoi kaihertamaan mielessä, että joskus vielä..ehkä.
Nyt kuitenkin ainakin parin vuoden tauko!
Samoin täällä! Maisteriksi valmistutaan, paperit kouraan kesäkuussa! Voisiko paremmin kesä enää alkaa? Arvosana on c tai m, tarkistusprosessi on kesken vielä. Arvosanasta viis, kunhan tämä kuuden vuoden rupeama viimeinkin saadaan päätökseen. Onnea kaikille valmistuville!
Paljon Onnea sinullekin!
Oma urakkakin alkaa olla kohta ohi, eilen
sain kansitettuna graduni, vihdoinkin valmis!