Kuka on Tokmannin mainoksen herra Lakritsi?
Herra Lakritsi?
14
1673
Vastaukset
- Anonyymi
Todennäköisesti ulkomailla tehty mainos.
- Anonyymi
Miksi Kouvolan lakritsitehdas olisi pitänyt lavastaa ulkomaille asti? Ainakin tuo näyttelijä puhuu suomea ihan suomalaisittain.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi Kouvolan lakritsitehdas olisi pitänyt lavastaa ulkomaille asti? Ainakin tuo näyttelijä puhuu suomea ihan suomalaisittain.
Aika monet Tokmannit mainokset on kuvattu ulkomailla maisemista päätellen. Ja dubbaus on helppoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika monet Tokmannit mainokset on kuvattu ulkomailla maisemista päätellen. Ja dubbaus on helppoa.
Et ole siis nähnyt mainosta (löytyy netistäkin), mutta mielipide on vahva?
- Anonyymi
Taitaapi olla Kouvolan lakritsitehtaan Timo Nisula.
- Anonyymi
Mietin tässä itsekin samaa. Salossa vaikutti aikanaan saman näköinen mies, Pätkäksi kutsuttu. En saa millään oikeaa nimeä mieleen..
- Anonyymi
Mielestäni näyttelijä mainoksessa on Puntti Valtonen.
- Anonyymi
Nyt muistin tämän "Pätkän" oikean nimen. Salossa vuonna -60 syntynyt näyttelijä (ja paljon muutakin tehnyt) Ari Wirta. Mahtaiskos olla tämä 163 cm pitkä mies kyseisessä mainoksessa?
- Anonyymi
Luulin ensin että olisi ollut itse lakutehtailija Nisula, mutta tuo näyttelijä onkin lyhyempi, päätä lyhyempi kuin herra Tokmanni. Voisi hyvinkin olla tuo Pätkä.
- Anonyymi
Tossa tietoa.Herra Tokmanni ostaa 500 000 pussia lakritsia,
herra lakritsilta.
https://news.cision.com/fi/tokmanni-group-oyj/r/herra-tokmanni-kiertaa-nyt-suomea--mainosfilmien-uusin-sarja-kaynnistyy-lakritsitehtaalta-kymijoen-v,c3713628 - Anonyymi
Tokmanni ja lakritsi
https://news.cision.com/fi/tokmanni-group-oyj/r/herra-tokmanni-kiertaa-nyt-suomea--mainosfilmien-uusin-sarja-kaynnistyy-lakritsitehtaalta-kymijoen-v,c3713628 - Anonyymi
On se Ari Wirta, tarkastin asian yhdeltä hänen kaveriltaan. Tosin mulla taisi mennä väärin tuo syntymäkaupunki. Ainakin kävi ala-astetta Turussa, joten kaiketi muuttanut Saloon myöhemmin. Vaikka ei kai tämä niin olennainen tieto ole tässä yhteydessä..
- Anonyymi
Tuure ara oli Herra lakritsi!
Mielipuolisen hyvä mainos!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417487Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393921Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172188Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261497- 441473
- 331372
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7917