Venäjän raakalaisen hyökkäyssodan alkamisen vuosipäivänä?
Miten Sysmän kunta tukee Ukrainaa tänään
10
879
Vastaukset
- Anonyymi
Mä voisin lahjottaa Järvisen Liikenteelle heti pari tonnia jos se roudais ukrainalaismyönteisiä aivopestyjä rokotevajukkeja sinne rintamalle.
- Anonyymi
siis tämäkö jonkun putlerin pikkuapulaisen aivopieru? tuskin löytyy euroa enempää taskusta
- Anonyymi
Soiko Tainionvirran Sysmän kirkonkellot tänään ? Kun en kuullut 12:00 tai sitten olen kuuro !
- Anonyymi
Ukraina on kieltäytynyt rauhanneuvotteluista todistetusti 8kertaa.....ei sellainen maa ole hädässä joka kieltäytyyy. Samaa propagandaa kuin korunapotaska oli.uskokaa tai älkää niin samat luuserit nielee tämänkin propagandan.
- Anonyymi
Tätä samaa pyöritellyt päässäni. Ihmiset on kyllä hukassa, miettinyt oliko rokotteissa joku sieni yms mikä teki entistä typerämmäksi kaikkien verenkiertohäiriöiden ohella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tätä samaa pyöritellyt päässäni. Ihmiset on kyllä hukassa, miettinyt oliko rokotteissa joku sieni yms mikä teki entistä typerämmäksi kaikkien verenkiertohäiriöiden ohella.
Aineet näemmä vaikuttaa eri ihmisiin eri tavalla. Ikävä että sinulla vaikutti päähän kun itselläni en huomannut muuta että tuli sientä varpaankynsien alle. Tosin käväisin paikallisessa uimahallissa olisko se mahdollisesti sieltä sinusta minuun siirtynyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aineet näemmä vaikuttaa eri ihmisiin eri tavalla. Ikävä että sinulla vaikutti päähän kun itselläni en huomannut muuta että tuli sientä varpaankynsien alle. Tosin käväisin paikallisessa uimahallissa olisko se mahdollisesti sieltä sinusta minuun siirtynyt.
Persaukiset ja yksinkertaiset käy uimahalleissa.
- Anonyymi
Taas yksi aivopesty perseenreikä syytämässä lisää rahaa ukrainalle.Oletkohan tietoinen että sinne on syydetty uudelleen rakennusta varten noin 500 MILJARDIA dollaria rahaa.Pelkkänä venäjän valtiolta takavarikkona saatuja varoja 300miljardia.
Tää on vaan bisnestä millä sun ja valtaväestön kaltasia typeryksiä vedätetään taas kerran maksamaan ekstraa kun ilmastopotaskat ei mee läpi.
Vituttaa elää kaltaistesi typerysten ympäröimänä.- Anonyymi
Niin... paljon on Venäjä ehtinyt vuodessa tuhota Ukrainan infraa. Valtava määrä pommituksia siviilikohteisiin. Paljon kuolleita siviilejä, aivan liikaa naisia, lapsia, vanhuksia. Mitä nämä trollipellet huutaisivat jos Venäjä olisikin Ukrainan sijaan yrittänyt vallata Suomen? Kiitos Ukrainalaisille kun ovat yhdessä muiden tuella omaa kansaansa uhraten jaksaneet jo vuoden olla rintamalla pysäyttämässä Venäjän aikeita vallata oman ajattelunsa mukaisen "etupiirin" valtioita. Slava Ukraini!
- Anonyymi
Kuka vaan maa vaihtaisi muutama kymmenen tuhatta päätä jos koko maa rakennetaan uusiksi.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a319da1e-7311-4d1e-9a9e-2b10e957f9adå
Voisko venäjä hyökätä seuraavaks tänne niin päästään eroon näistä sodanlietsoja idiooteista mitkä on tarmolla lähdössä kaikkeen mukaan.Ja sitten voidaan rakentaa liberaalimpi maailma kun aivopestyt makaa jauhelihana ties missä sotatantereella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2499404Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu1517695K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1505261Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1514948PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *584660Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko1054340Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1284164- 1681968
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91829Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2901631