Venäjän raakalaisen hyökkäyssodan alkamisen vuosipäivänä?
Miten Sysmän kunta tukee Ukrainaa tänään
10
774
Vastaukset
- Anonyymi
Mä voisin lahjottaa Järvisen Liikenteelle heti pari tonnia jos se roudais ukrainalaismyönteisiä aivopestyjä rokotevajukkeja sinne rintamalle.
- Anonyymi
siis tämäkö jonkun putlerin pikkuapulaisen aivopieru? tuskin löytyy euroa enempää taskusta
- Anonyymi
Soiko Tainionvirran Sysmän kirkonkellot tänään ? Kun en kuullut 12:00 tai sitten olen kuuro !
- Anonyymi
Ukraina on kieltäytynyt rauhanneuvotteluista todistetusti 8kertaa.....ei sellainen maa ole hädässä joka kieltäytyyy. Samaa propagandaa kuin korunapotaska oli.uskokaa tai älkää niin samat luuserit nielee tämänkin propagandan.
- Anonyymi
Tätä samaa pyöritellyt päässäni. Ihmiset on kyllä hukassa, miettinyt oliko rokotteissa joku sieni yms mikä teki entistä typerämmäksi kaikkien verenkiertohäiriöiden ohella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tätä samaa pyöritellyt päässäni. Ihmiset on kyllä hukassa, miettinyt oliko rokotteissa joku sieni yms mikä teki entistä typerämmäksi kaikkien verenkiertohäiriöiden ohella.
Aineet näemmä vaikuttaa eri ihmisiin eri tavalla. Ikävä että sinulla vaikutti päähän kun itselläni en huomannut muuta että tuli sientä varpaankynsien alle. Tosin käväisin paikallisessa uimahallissa olisko se mahdollisesti sieltä sinusta minuun siirtynyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aineet näemmä vaikuttaa eri ihmisiin eri tavalla. Ikävä että sinulla vaikutti päähän kun itselläni en huomannut muuta että tuli sientä varpaankynsien alle. Tosin käväisin paikallisessa uimahallissa olisko se mahdollisesti sieltä sinusta minuun siirtynyt.
Persaukiset ja yksinkertaiset käy uimahalleissa.
- Anonyymi
Taas yksi aivopesty perseenreikä syytämässä lisää rahaa ukrainalle.Oletkohan tietoinen että sinne on syydetty uudelleen rakennusta varten noin 500 MILJARDIA dollaria rahaa.Pelkkänä venäjän valtiolta takavarikkona saatuja varoja 300miljardia.
Tää on vaan bisnestä millä sun ja valtaväestön kaltasia typeryksiä vedätetään taas kerran maksamaan ekstraa kun ilmastopotaskat ei mee läpi.
Vituttaa elää kaltaistesi typerysten ympäröimänä.- Anonyymi
Niin... paljon on Venäjä ehtinyt vuodessa tuhota Ukrainan infraa. Valtava määrä pommituksia siviilikohteisiin. Paljon kuolleita siviilejä, aivan liikaa naisia, lapsia, vanhuksia. Mitä nämä trollipellet huutaisivat jos Venäjä olisikin Ukrainan sijaan yrittänyt vallata Suomen? Kiitos Ukrainalaisille kun ovat yhdessä muiden tuella omaa kansaansa uhraten jaksaneet jo vuoden olla rintamalla pysäyttämässä Venäjän aikeita vallata oman ajattelunsa mukaisen "etupiirin" valtioita. Slava Ukraini!
- Anonyymi
Kuka vaan maa vaihtaisi muutama kymmenen tuhatta päätä jos koko maa rakennetaan uusiksi.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a319da1e-7311-4d1e-9a9e-2b10e957f9adå
Voisko venäjä hyökätä seuraavaks tänne niin päästään eroon näistä sodanlietsoja idiooteista mitkä on tarmolla lähdössä kaikkeen mukaan.Ja sitten voidaan rakentaa liberaalimpi maailma kun aivopestyt makaa jauhelihana ties missä sotatantereella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."
Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu631784Riikka Purra: Olemme epäonnistuneet
PS-ehdokkaan taustalta paljastuu rikollisjärjestön jäsenyys ja raiskaustuomio Perussuomalaiset poisti Marko Kääriäise941355Seksuaalinen häirintä takseissa järkyttää - Katsoitko ohjeet tuleville taksikuskeille tv:stä?
Seksuaaliset teot takseissa Suomessa olivat harvinaisia ennen taksialan vapauttamista vuonna 2018. Sen jälkeen Helsingin771153Se oli siinä Ähtärin sairaala
Aamulla uutisissa yhdellä äänellä hävisi Ähtäri,taas kepu petti https://areena.yle.fi/podcastit/1-73786019421115Vaikka pidät minua
Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on461111- 651053
- 561028
Keskolle uusi K-ruokakauppa Taivalkosken keskustaan
"Keskon tavoitteena on uuden kauppapaikan rakentaminen Taivalkosken keskustaan. Taivalkosken kunnan ja Keskon väliset ne54920Suomalaisten enemmistö: YLE on puolueeton ja luotettava
EVA:n teettämän tutkimuksen mukaan 49%, siis käytännössä puolet kansasta, pitää YLEä puolueettomana ja 75% luotettavana.161913Nainen, tilanne on nyt tämä
että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä68888