Päivi kokko Lahdesta ei osaa hoitaa hommansa, kyse isän perintö selvityksestä. Ei osaa laskea,veljeni on joutunut oikomaan asioita moneen kertaan. Hidas,ja ja muutamaan kuukauden sisällä pitänyt monet lomat. Ja on tässä muitakin mutkia ollut matkan varrella. viimeinen naula arkkuun, ollut kone auki hoitanut muita meidän raha juttuja, niin ei pystynyt/kyennyt maksamaan samalla perintö rahoja. Oli ilmeisesti liian vaativa juttu kirjoittaa tilinumerot ja maksaa Vaan lähti useamman viikon lomalle.
Lahdessa tapahtunutta
5
694
Vastaukset
- Anonyymi
Voitko vaihtaa toiseen asianajajaan?
Sillähän se selviää.
Tee ilmoitus asianajajaliiton Valvontalautakunnalle ja kerro!
Turha jatkaa tuollaisen asianajajan kanssa.
Jos laskuttaa, niin reklamoi, - ja tee ilmoitus Valvontalautakunnalle.
Ei tarvits maksaa laskua, ennenkuin Valvontalautakunta on käsitellyt asian.
Kuluttajaneuvonnasta saat tietoa
https://www.asianajotoimistokemppainen.fi/lomake.html?id=1
Kuluttajaneuvonta on parempi paikka kuin Valvontalautkunta.- Anonyymi
Valvontalautakunta kehottaa maksamaan laskun, vaikka palkkioriita onkin vireillä. Asianajaja sitten palauttaa rahat, jos haluaa noudattaa lautakunnan mahdolkista suositusta tehdä niin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valvontalautakunta kehottaa maksamaan laskun, vaikka palkkioriita onkin vireillä. Asianajaja sitten palauttaa rahat, jos haluaa noudattaa lautakunnan mahdolkista suositusta tehdä niin.
Huom. Vain sen osan, minkä katsoo asialliseksi. (Kuluttajalautakunta).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502019
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241220Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831028- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839- 52819
- 75786
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta20769Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56719Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711