Eilen taas veteli punainen Opel Corsa kylillä semmosta kyytiä että huhhuh. Ei ole kuulemma kuskilla edes korttia. TGH- oli rek.numeron alku. Aiheutti useita vaaratilanteita kun kaahasi jopa kävelyteillä!!! Olen kuullut aiemmin jo juttua tästä kuskista ja autosta mutta nyt menee kyllä jo yli!! Poliisille soitin heti ja kuulemma auto on nyt jossain tarkkailulistalla useiden valitusten johdosta.
Vit*n autopellet
13
2024
Vastaukset
- Anonyymi
No kiitos ku kerroit. Pitääneki jättää Corsa kuukaudeksi talliin niin on taas pois näiltä tarkkailulistoilta.
- Anonyymi
Tais eilen ajella paskarinkiä kolmio perseessä. Ihme ettei opettaja seisonut jarrupolkimen päällä, siis jos sellaista edes on! Mukavaa kun pääsee ensi viikolla vaimon kanssa mökille, täytyy lähteä omalla teslalla corsa jahtiin kylälle häiritsemään kyseistä ajo opetusta!
- Anonyymi
Kyllä tänäänkin pari pelleä , riuvas niin pirusti raitilla . Oli punainen BMV ja sininen OPEL astra ! Ainakin se OPEL näkyy olevan nesteen takapihalla !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tänäänkin pari pelleä , riuvas niin pirusti raitilla . Oli punainen BMV ja sininen OPEL astra ! Ainakin se OPEL näkyy olevan nesteen takapihalla !
Kyseisen auton omistaja töissä siellä. Mainosta se on huonokin mainos.
- Anonyymi
Opel corsa on erittäin intensiivinen ja tyylikäs a segmentin henkilöauto, aikansa edellä kävijä kyseisessä ajoneuvo luokassa. Miinuksena ohjaustehostimen puute ja heikko turvallisuus. Myös takapenkki muistuttaa kahta vanerilevyä ja verhoilukangasta. Punainen matta väri mustat peltivanteet. Moottorissa ecu koodaus ja turbollinen 4 sylinterinen rivi moottori mahdollistaa jopa 55hv tehon, renkailta mitattuna 50hp.
- Anonyymi
Käyttäisitkö selko suomea jotta nämä yksinkertaiset corsa kuskit ymmärtää,,,!
- Anonyymi
Joo ja huippunopeus nippa nappa 60 km/h ! Että justiin taajama nopeus ylityy !
- Anonyymi
Tukehtuuhan hangessa tommonen rimpula(polkuauto).Hommais,nyt ees,vaikka vanhan bemun,mut,kun ei.Pakko tuntea myötähäpeää.Laittakaa keräys pystyyn,että sais ees kunnon vehkeen.
- Anonyymi
Vanhan bemun hankkiminen kertoo ympäristölle kuskin edustavan sateenkaarinuorisoa. Mutta mikäs siinä.
- Anonyymi
Joo kolehti vaan pystyyn että saatais apinalle uus lelu, parempi että pysyy siinä corsa polkuautossa. Saattaa yllättää sellanen 150hv bemari ja kyseisen kuskin osoite on siinä kohtaa koivun oksalla.
- Anonyymi
Kannattaa se varmaan pysyä noissa polkuautoissa kun corsalla on jo ruopattu sysmän ojat.
- Anonyymi
Ja auton osote sit varmaan onkiniemellä purkaamolla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?631231Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11890Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75815Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.86676- 53644
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46564Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt36564Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36534Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot117518Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43513