Kauhulla odotan

Anonyymi-ap

Hirveän kauheaa. Mitä tapahtuukaan, jos Riihimäen tyhjinä kulkevat linja-autot eivät lakon takia kuljekaan.

5

293

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Linja-autohenkilökuntaa koskevan lakon on ilmoitettu alkavan 1.3.2023 ja jatkuvan 10.3.2023 asti, mikäli työehtoneuvotteluissa ei päästä sopuun ennen sitä.

      Tämän hetken tiedon mukaan lakko ei vaikuta Riihimäen kaupungin paikallisliikenteeseen eikä kuljetuksiin. Mikäli aikataulumuutoksia ilmenee, niistä tullaan viestimään Riihimäen kaupungin verkkosivuilla."

      • Anonyymi

        Hienoa. Tyhjät bussit siis kulkevat.
        Tämä on kaikkien veronmaksajien etu.


      • Anonyymi

        Eikös se ole ihan sama mihin aikaan ne linjurit kulkee kun ei niissä ole matkustajiakaan.


    • Anonyymi

      Oli se niin turvallinen tunne, kun aamulenkillä vastaan tuli tyhjillään kulkeva kaupunki-bussi. Kuten muulloinkin.
      Olen kyllä nähnyt, tosin hyvin harvoin, että isossa autossa on istunut yksi tai kaksi kuljetettavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe