Pitääkö huolestua

Anonyymi-ap

Lapsen isän uusperheessä 5 v. lapsi uhkailee tappamisella ja on tosi väkivaltainen eläimiä kohtaan. Tappamisuhkausta yrittänyt toteuttaa mm.kaatamalla jotain ainetta lapseni juomaan..ei kai ollut myrkyllistä, mutta yritys jo kauhistuttaa..kuinka toimisitte?

6

220

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En päästäisi sinne ollenkaan..keskystele ex miehesi kanssa

    • Anonyymi

      Miten olet oman lapsesi sitten kasvattanut=? on sun vika, jos et 5 v last osaa kasvattaa, miksi olet sittenlapsen halunnut? Älä lastasi syytä.

    • Anonyymi

      Lapsen sanavarastoon ei tule tuollaisia sanoja ilman,
      että lapsi on nähnyt tai kokenut väkivaltaa!
      On rikos lasta kohtaan altistaa lasta väkivallalle!
      Valitettavasti kotiväkivalta on lisääntynyt pandemian ja
      nyt ekonomisten vaikeuksien tähden perheissä.
      Harvoin löytyy lapsille sijaisperhettä, joka olisi
      vastuullisempi kuin omat vanhemmat.

    • Anonyymi

      Trolli.

      • Anonyymi

        Olisikin..


    • Anonyymi

      Ei missään tapauksessa pidä lasta vaaralle altistaa. Oletko varma ettei lapsesi saa huonoja vaikutteita siitä uusperheessä olemisesta? Lapsen isäkin täysi pölvästi jos tuommoista hyväksyy. Kuinka sait tietää myrkyttämisyrityksestä? Mitä jos ensi kerralla on tappavaa ainetta juomassa? Otatko riskin? Eläimille ei saa olla julma. Eikö kukaan ole mitään opettanut rääkkääjälle? Usein psykopaatit kiduttavat jo lapsina eläimiä. Nyt pitää nostaa kissa pöydälle. Kaikki ei ole kohdillaan. Ei ollenkaan ole normaalia kertomasi ja pitää selvittää mikä on vikana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      233
      4467
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2884
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2413
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      44
      1708
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1389
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1202
    7. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      16
      955
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      888
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      864
    Aihe