Lapsen isän uusperheessä 5 v. lapsi uhkailee tappamisella ja on tosi väkivaltainen eläimiä kohtaan. Tappamisuhkausta yrittänyt toteuttaa mm.kaatamalla jotain ainetta lapseni juomaan..ei kai ollut myrkyllistä, mutta yritys jo kauhistuttaa..kuinka toimisitte?
Pitääkö huolestua
6
220
Vastaukset
- Anonyymi
En päästäisi sinne ollenkaan..keskystele ex miehesi kanssa
- Anonyymi
Miten olet oman lapsesi sitten kasvattanut=? on sun vika, jos et 5 v last osaa kasvattaa, miksi olet sittenlapsen halunnut? Älä lastasi syytä.
- Anonyymi
Lapsen sanavarastoon ei tule tuollaisia sanoja ilman,
että lapsi on nähnyt tai kokenut väkivaltaa!
On rikos lasta kohtaan altistaa lasta väkivallalle!
Valitettavasti kotiväkivalta on lisääntynyt pandemian ja
nyt ekonomisten vaikeuksien tähden perheissä.
Harvoin löytyy lapsille sijaisperhettä, joka olisi
vastuullisempi kuin omat vanhemmat. - Anonyymi
Trolli.
- Anonyymi
Olisikin..
- Anonyymi
Ei missään tapauksessa pidä lasta vaaralle altistaa. Oletko varma ettei lapsesi saa huonoja vaikutteita siitä uusperheessä olemisesta? Lapsen isäkin täysi pölvästi jos tuommoista hyväksyy. Kuinka sait tietää myrkyttämisyrityksestä? Mitä jos ensi kerralla on tappavaa ainetta juomassa? Otatko riskin? Eläimille ei saa olla julma. Eikö kukaan ole mitään opettanut rääkkääjälle? Usein psykopaatit kiduttavat jo lapsina eläimiä. Nyt pitää nostaa kissa pöydälle. Kaikki ei ole kohdillaan. Ei ollenkaan ole normaalia kertomasi ja pitää selvittää mikä on vikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2334467Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752884- 472413
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua441708- 781389
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831202- 16955
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137919- 69888
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86864