Toyota oli jälleen suurin autovalmistaja ensirekisteröinneissä ylivoimaisesti helmikuussa vaikka komponenttipula vaivaa pahasti!
Toyota Corolla säilytti edelliskuukauden ykköstilansa.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/helmikuun-ensirekisteroinnit-tayssahkoinen-katumaasturi-teki-taas-tykkinousun-karkitiloille/399b481f-c273-412a-956a-6e5bc40f4e39
Toyota Corolla säilytti edelliskuukauden ykköstilansa.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/helmikuun-ensirekisteroinnit-tayssahkoinen-katumaasturi-teki-taas-tykkinousun-karkitiloille/399b481f-c273-412a-956a-6e5bc40f4e39
Vastaukset 35
Vanhimmat
Ei ole Toyotaa voittanutta, laatu myy parhaiten.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17762774V
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Pahasti tulee Tuhnun myynti sakkaamaan.
Monen mallin voimin kärkitiloja hallinneen Toyotan ylivoima on nyt muisto vain. Tosin Toyota Corolla säilytti edelliskuukauden ykköstilansa, mutta senkin kysynnästä suli lähes puolet.
Voihan tuon Toyotan ykköstilan noinkin yrittää muotoilla jos se helpottaa volsun kujanjuoksua!
Kysy Kauppalehden toimittajalta onko sillä Volkkari.
Toyota ei pärjää myynnissä edes dacia halpiksille.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/3740f0e2-ae10-48d3-b6c9-0c88463d58ee
Tarvitseeko noita Corollia odotella kuukausia, kun niitä on pilvin pimein myynnissä käytettynä.
Kovin on Toyotan myynti miinuksella ja alaspäin kyykyssä.
Miksi avaaja valehtelee taas selvästä asiasta?
Toyota on ykkönen yksittäisenä merkkinä, mutta VW on suurin valmistaja laajan valikoimansa voimalla, niin kuin on aina.
Toyota on maailman suurin valmistaja. Ylivoimaisesti! Etkö tiennyt?
VW AG:n liikevaihto on suurin, mutta Toyotalla on maailman suurimmat velat.
Toyota tekee tosin eniten autoja, mutta koska ne ovat noita halpiksia, ei kannattavuus ole kovin kummoinen. Tesla tekee myös melko paljon, lisäksi vielä kannattavasti, ja kasvaa todella nopeasti. Siinä jää Toyota pian toiseksi.
Pöytien pyyhkiminen kuuluu siivoojille.
Tojoperheissä ei ole siivoojia, kun niillä ei ole varaa.
Muaki harmittaa tuo ykköstila.
Mua ei harmita VW:n voitto on 1-2/2023 772kpl.
Rahat meni panttimaksuun, huoltoihin ja korjauksiin.
Konserninakin jo yli 2 miljoonaa autoa takamatkalla pelkästään jo viime vuonnakin? Eikö sekin jo syö huijaria kun se historia on muutenkin niin synkkä ?
Mua harmittaa tojopojan alituinen valehteleminen.
Meneekö kaaranpojulla volkkarin taantuminen noin tunteisiin?
Volkkari on nousussa sähkiksillä mutta Tojo alamäessä itselataavilla polttiksilla. Mikä siinä on niin vaikeaa hyväksyä ja tajuta?
Tulitko jo Toyotalle?
Tuohan se Toyotan omapojan ongelma onkin kun ei pippeli jöpötä muutamaan päivään kuun vaihteen jälkeen ja se helpottaa vasta kun hän löytää jostain netin syövereistä jotain mielekästä Toyota uutista tai pahimmassa tapauksessa joutuu spämmäilemään ja dissaamaan parempia autoja jollain vuosia ja vuosia vanhoja juttuja Suolen täyteen.
Kyllä se puolen kuun maissa alkaa taas Corollan pakoputki höyryämään. Noin. 20. päivä alkaa taas Trafi, trafi, trafi -jankutus. Koko kuukauden kyllä jaksaa haukkua parempia merkkejä, ja spämmää vety-juttujaan. On se nolo poika!
Miljoona kärpästä ei voi olla väärässä, paska on hyvää.
Melkoinen sairausajan se on. Taitaa olla laitoshoidokki?
Luultavasti on.
On se hyvä että edes joku automerkki tuo sisältöä joittenkin raasujen elämään.
Millähän volkkarin myynti saataisiin edes lähelle Toyotan lukemia?
Ei tartte Trafin sivustoja lueskella ja etsiä jostain sikanaudasta mielihyvää. Porscheja myytiin viimevuonna 400 kpl, näitä Hitlerin hovisuunnittelijan loistotuotteita.
Aasialaille tavaroille pitäisi laittaa kunnon tullimaksut niin saataisiin ihmiset heräämään mitä maanosaa ja sen teollisuutta ja työllisyyttä meidän eurooppalaisten tulisi tukea. Itse en kusekaan Aasiaan päin.
Volkkaria vietiin taas kuin laskiämpäriä.
omapoika lähti TYYDYTÄMÄÄN ITSEÄÄN.
Volkkari jäi kuin 💩 tikkuun.
Tojo nro. 1