Onko Suomussalmella autoliikettä, vai mistä porukat autosa ostaa?
Autokauppias
29
2022
Vastaukset
- Anonyymi
Mannet myövät vähän käytettyjä volovoja
- Anonyymi
Millonpa ne paljon ajetuilla ajelee. Pitäähän työmatkoilla olla luottopeli.
- Anonyymi
On Kainuun takuuauto Oy Kurimontiellä
- Anonyymi
Suositus tälle liikkeelle, sieltä tuli toissa viikolla pakkauusi Talbot Horizon haettua, plyyshipenkeillä ;). Tuo liike on aikalailla Suomussalmen kirjapainoa vastapäätä.
- Anonyymi
Kerran Kajaanissa nopan autossa ostin escortin. Myyjä kehui auton hyväksi. No kyllä se pelasi mutta kova bensavoro. Sitä ei saanut pienemmäksi. N 10-12 litraa sataselle. Vein sen vuojen päästä vaihtoon . Sama myyjä noitu auton, että tämähän on tehty Brasiliassa. Näillä ei tee mitään ja huono vaihtoarvo. Eipähän myydessä maininnut asiasta.
- Anonyymi
Nopan auto tai sitten Materon autokorjaamolla olis yks lada 1200l joka myydään asiakkaan lukuun.
- Anonyymi
Materon autokorjaamolla on hyvä valikoima. Suosittelen
- Anonyymi
Onhan niitä kaksikin kauppiasta.
Paremmuutta ei sovi arvailla. Auto, - ja konepiha Moilanen ja Ämmän Auto.
Ostot kyllä Kuusamo - Kajaani - Oulu suunta sekä Kuopio. - Anonyymi
Minä ostin Kajaanista. Kävin siellä kojarilla ja sitten toivat auton kotiin.
- Anonyymi
netistä..
- Anonyymi
Jos uutta haet. Kysy ensin Kajaanista ja sitten Kuopiosta. Kaksi viimeistä uutta olen vaihtanut Kuopiosta . Sama auto samoilla varusteilla väh. 2000 euroa väliraha pienempi. Kajaanin myyjät hakee liian isoja provikoita, ja hinnoittelevat itsensä pihalle.
- Anonyymi
Sutkilta ostaa vain, tai sitte erkiltä... Omalta kylältä ne autot pitää ostaa.
- Anonyymi
Tojo-Autosta uusi kerran 2 vuodessa. Nyt Toyota RAV4 plug-in hybrid 306 hv Premium awd-i.
- Anonyymi
Siis Rovaniemen Tojo-Autosta.
- Anonyymi
Hahahahaaaaa....
- Anonyymi
Osanotto valinnastasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osanotto valinnastasi.
Mitä itket? Loistoauto, kaikki Toyotat olleet viattomia pelejä. Sopii tänne raukoille rajoille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis Rovaniemen Tojo-Autosta.
Mikään laskenta kaava ei tue hybridin hankintaa säästökeinona. Hinta jopa kymmeniä tuhansia euroja vastaavia bensa autoja kalliimpi. Ja jos satut pääsemään sähköllä 30-50 km, siinä ei säästä mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä itket? Loistoauto, kaikki Toyotat olleet viattomia pelejä. Sopii tänne raukoille rajoille.
Vai viattomia? 😅 Maailman laajuisia takaisinkutsuja joka vuosi, Toyotan pääjohtaja jopa kävi muutama vuosi sitten Usan senaatissa pyytämässä anteeksi kun paljastui että heidän autonsa oli aihettanut monta kuoleman tapausta koska autot kiihdytti omia aikojaan täyteen vauhtiin eikä kuski voinut tehdä mitään.
- Anonyymi
Ajan fillarilla. Aina promilleissa. 🍹🍺🍻🥂🥃
- Anonyymi
Mulla on musta frilla.
- Anonyymi
Eikös niitä oo kolmessa eri paikassa 1. voimalan likellä 2. Ratapihan ja 3. Entisen evoksin naapurissa siis se entinen huolto-asema. Mutta taitaa valtaosa olla puhkiruostuneita romuja varsinki ne jotka lojuu siinä ratapihan luonna
- Anonyymi
Ämmästä ei löydy kun vanhoja romuja 😂🤣
- Anonyymi
Van ne teille välttää. Tukekaa paikallisia ja ostakaa autonne paikkakunnan autoliikkeistä🤡
- Anonyymi
Tuepa itsekin pieniä ruokatavaraliikkeitä kuten Yli-Vuokin Mäkelän poikia. Se on paikallinen yrittäjä, mene sinne ostoksille. Eläkä mene s tai k markettiin.
- Anonyymi
Osta sinnettienpurkaajalta. saat matkamittarin sinetöinniin rikottuuna ja mittaarilukeeman puoliitettuuna
- Anonyymi
Sehän on hyvä että saa vähän ajetun auton.
- Anonyymi
Eikö ne katastuksessa ihmettele jos kilometrit on vähentyneet vuoden takasesta.
- Anonyymi
yksityiseltä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053121Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus931451- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461314Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1551228Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803