Kevät alkoi, missä liikuskelet?
Missä sut voi bongata valoisana kevätiltana?
15
819
Vastaukset
- Anonyymi
Et ikinä arvaa. Kun saa vaihtaa kengät lenkkareihin ni sit liikutaan enempi.
- Anonyymi
Lenkkeiletkö?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lenkkeiletkö?
Joo, oon mukavien ilmojen lenkkeilijä. Hyvä vai paha?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, oon mukavien ilmojen lenkkeilijä. Hyvä vai paha?
Hyvä, tottakai.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä, tottakai.
Hyvä hyvä, ulkoilu tekee sitä just.
- Anonyymi
Bussissa menossa harrastuksiin tai kavereille. Lenkkipolulla. Joskus leffassa tai kahvilassa.
- Anonyymi
Parista harrastusryhmästä epäsäännöllisesti, kävelylenkillä, menossa jonnekin, joskus muuten vain palloilemassa lähiympäristössä. Harvoin kovin kaukana kotoa.
- Anonyymi
Ystävän ja parin koiran kanssa kävelyllä, pihatöissä, lähikaupassa tai matkalla sinne. Siinäpä ne tavalliset iltariennot.
- Anonyymi
No juu juu, just noin ihanan leppoisan mukavan rentoa eloa ja oloa. Miksi pitäisi olla mitään touhotusta, kiirettä ja sähellystä. Kivempi olla , ja nauttia elosta stressaamatta. Niin no, tämä nyt vain oma mielipiteeni , toiset voipi/saa olla toista mieltä :)
- Anonyymi
Liikkuminen tulee lisääntymään maaliskuun loppupuolella. Missä voi bongata, no jaa ehkä liikennevälineissä ja tietyissä harrastuspaikoissa parhaiten. Kadullakin tietysti, joskus ravintolassa tai kahvilassa. Kaupoissa tulee käytyä aika harvoin.
- Anonyymi
Avannosta
- Anonyymi
Mut voi bongata juoksulenkiltä jostain Helsingin tai Vantaan alueelta. Joskus harvoin ravintolastata tai kulttuuritapahtumista asiakkaana, töissä saatan olla jalkapallo-otteluissa tai konserteissa.
- Anonyymi
Salilta tai ulkoilemassa olen useimmiten. Joskus käyn kahvilla tai syömässä ulkona.
- Anonyymi
Kesällä Prideilta ja kenties Naisten bileistä. Kaikki upeat naiselliset kolmekymppiset lesbot sinne. :D
Mitä sä laitat päälle että tunnistan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt505187Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.712964Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2891480Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh721153Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok781126Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391114Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611085- 1291072
- 1711044
- 49924