Kevät alkoi, missä liikuskelet?
Missä sut voi bongata valoisana kevätiltana?
15
816
Vastaukset
- Anonyymi
Et ikinä arvaa. Kun saa vaihtaa kengät lenkkareihin ni sit liikutaan enempi.
- Anonyymi
Lenkkeiletkö?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lenkkeiletkö?
Joo, oon mukavien ilmojen lenkkeilijä. Hyvä vai paha?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, oon mukavien ilmojen lenkkeilijä. Hyvä vai paha?
Hyvä, tottakai.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä, tottakai.
Hyvä hyvä, ulkoilu tekee sitä just.
- Anonyymi
Bussissa menossa harrastuksiin tai kavereille. Lenkkipolulla. Joskus leffassa tai kahvilassa.
- Anonyymi
Parista harrastusryhmästä epäsäännöllisesti, kävelylenkillä, menossa jonnekin, joskus muuten vain palloilemassa lähiympäristössä. Harvoin kovin kaukana kotoa.
- Anonyymi
Ystävän ja parin koiran kanssa kävelyllä, pihatöissä, lähikaupassa tai matkalla sinne. Siinäpä ne tavalliset iltariennot.
- Anonyymi
No juu juu, just noin ihanan leppoisan mukavan rentoa eloa ja oloa. Miksi pitäisi olla mitään touhotusta, kiirettä ja sähellystä. Kivempi olla , ja nauttia elosta stressaamatta. Niin no, tämä nyt vain oma mielipiteeni , toiset voipi/saa olla toista mieltä :)
- Anonyymi
Liikkuminen tulee lisääntymään maaliskuun loppupuolella. Missä voi bongata, no jaa ehkä liikennevälineissä ja tietyissä harrastuspaikoissa parhaiten. Kadullakin tietysti, joskus ravintolassa tai kahvilassa. Kaupoissa tulee käytyä aika harvoin.
- Anonyymi
Avannosta
- Anonyymi
Mut voi bongata juoksulenkiltä jostain Helsingin tai Vantaan alueelta. Joskus harvoin ravintolastata tai kulttuuritapahtumista asiakkaana, töissä saatan olla jalkapallo-otteluissa tai konserteissa.
- Anonyymi
Salilta tai ulkoilemassa olen useimmiten. Joskus käyn kahvilla tai syömässä ulkona.
- Anonyymi
Kesällä Prideilta ja kenties Naisten bileistä. Kaikki upeat naiselliset kolmekymppiset lesbot sinne. :D
Mitä sä laitat päälle että tunnistan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5292579Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial522225Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2062186Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131578Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191479Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip501386- 971349
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621151Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise941131Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?6931035