tarkoittaa selkokielellä syytä antaa karenssi. Kokeile, jos uskallat ja on varaa olla tuettomana. Muussa tapauksessa vältä kuin koronaa. Uudenmaan TE-palvelut ovat innostuneet digitaalisesta osaamiskartoituksesta. Ei siinä mitään kartoiteta, pistetään vain työttömät puuhastelemaan ja TE-toimiston työntekijät saavat leikkiä tekevänsä töitä, kun tekevät mielivaltaisia päätöksiä.
Digitaalinen osaamiskartoitus
5
247
Vastaukset
- Anonyymi
Sinulta ei ilmeisesti löytynyt osaamista?
- Anonyymi
TE-toimiston työntekijä liittyi keskusteluun, hei vaan sulle! Ilman osaamista ei ole tietoa eikä arviointikykyä, joten älä projisoi omaa osaamattomuuttasi muihin.
- Anonyymi
Mistä syystä karenssia annettiin?
- Anonyymi
Pentium tekee karenssit, tämä oli odotettavissa, ne ääliöt..
- Anonyymi
Olin joskus vuonna temppu & pamppu tuollaisessa osaamiskartoituksessa. Se asti viikon ja alkoi siten että pöydällä oli tyhjä tietokone osina joka piti kasata ja asentaa siihen käyttöjärjestelmä sekä viikon aikana tarvittavat ohjelmat. Viikon aikana oli sitten päivittäin n. 6 tuntia kestäviä kokeita eri aihealueista. Perjantaina sitten tyhjennettiin tietokone ja purettiin osiin takasin siihen pöydälle mistä se oli maanantaina otettu.
Mitään kirjallista eikä suullista palautetta tuosta viikosta annettu vaatimuksestani huolimatta, ei annettu karenssiakaan ainakaan minulle eikä tietääkseni muillekaan. Muuten tuo oli ihan mielenkiintoinen viikko ja vaihtelua työttömän elämään.
®167-176
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä21011961- 298228
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596363Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1785299- 585000
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai514533Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1194451- 1193956
- 833462
- 562010