tarkoittaa selkokielellä syytä antaa karenssi. Kokeile, jos uskallat ja on varaa olla tuettomana. Muussa tapauksessa vältä kuin koronaa. Uudenmaan TE-palvelut ovat innostuneet digitaalisesta osaamiskartoituksesta. Ei siinä mitään kartoiteta, pistetään vain työttömät puuhastelemaan ja TE-toimiston työntekijät saavat leikkiä tekevänsä töitä, kun tekevät mielivaltaisia päätöksiä.
Digitaalinen osaamiskartoitus
5
205
Vastaukset
- Anonyymi
Sinulta ei ilmeisesti löytynyt osaamista?
- Anonyymi
TE-toimiston työntekijä liittyi keskusteluun, hei vaan sulle! Ilman osaamista ei ole tietoa eikä arviointikykyä, joten älä projisoi omaa osaamattomuuttasi muihin.
- Anonyymi
Mistä syystä karenssia annettiin?
- Anonyymi
Pentium tekee karenssit, tämä oli odotettavissa, ne ääliöt..
- Anonyymi
Olin joskus vuonna temppu & pamppu tuollaisessa osaamiskartoituksessa. Se asti viikon ja alkoi siten että pöydällä oli tyhjä tietokone osina joka piti kasata ja asentaa siihen käyttöjärjestelmä sekä viikon aikana tarvittavat ohjelmat. Viikon aikana oli sitten päivittäin n. 6 tuntia kestäviä kokeita eri aihealueista. Perjantaina sitten tyhjennettiin tietokone ja purettiin osiin takasin siihen pöydälle mistä se oli maanantaina otettu.
Mitään kirjallista eikä suullista palautetta tuosta viikosta annettu vaatimuksestani huolimatta, ei annettu karenssiakaan ainakaan minulle eikä tietääkseni muillekaan. Muuten tuo oli ihan mielenkiintoinen viikko ja vaihtelua työttömän elämään.
®167-176
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938088
- 403882
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021906- 241360
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321193Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311099Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia11925Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31822Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29787