Tyttömarsujen seurallisuus

Anonyymi-ap

Hei, olen suunnitellut marsujen hankintaa tämän vuoden aikana, ja nyt haen niistä tietoa mahdollisimman laajasti.
Olen etupäässä harkinnut naarasmarsuja koska olen lukenut että ne tulevat usein toimeen keskenään suht ongelmitta, ja haluaisin ehkä tulevaisuudessa isommankin lauman.
Ihan ensi alkuun kuitenkin tulisi kaksi tyttöä, sitten mahdollisesti myöhemmin laajentaen.
Usein sanotaan että pojat on rohkeampia ja seurallisempia ihmisten suhteen. Ja tytöt viihtyvät paremmin siinä omassa marsutyttöseurueessa.
Itselleni se että marsusta tulisi mulle ihan sylivauva ei ole niin tärkeää, olisi tietysti kuitenkin kiva jos voisi otuksia silitellä ja rapsutella ja että ne pitäisivät siitä.

Kertoisitteko tyttömarsujen omistajat, miten ne käyttäytyvät teidän kanssa?
Kiitti jo etukäteen :)

2

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä tuo kuvailemasi ero naaraiden ja urosten välillä tuppaa olemaan aika selkeä, kun on harrastanut niin pitkään, että on jo mihin verrata. Mutta jos lähtökohtaisesti haluat lemmikkejä, jotka ihan oikeasti _pitävät_ huomiosta ja kosketuksesta, niin marsuilta on sukupuoleen katsomatta turha mennä sellaista vaatimaan. Naaraatkin kesyyntyvät kyllä niin, että saat käsiteltyä halutessasi, mutta siitä oikein erityisesti nauttiminen on paljon pyydetty keskiverto uroksiltakin.

      • Anonyymi

        Se että ne pitäisivät silityksestä on lähinnä sellainen "olisi kiva" asia, mutta ei välttämättömyys. Tärkeintä on toki että kesyyntyvät siinä määrin ettei niiden välttämätön käsittely ole niille epämukavaa.
        Ennenkaikkea minusta olisi kivaa seurata sitä laumatoimintaa ja ovathan marsut tosi söpöjä.
        Luonnekohtaisiakin eroja varmasti on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1462
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      923
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      892
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      57
      883
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      693
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      690
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      334
      664
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      654
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      626
    Aihe