Kävin eilen Prismassa asioimassa ja kassalle päästyäni, taakseni ilmestyi vanha ukko, joka EI ANTANUT ASIOINTI RAUHAA!!!
Tiedoksi vanhat ukot ja muut idiootit...
- jono ei kulje yhtään sen nopeampaan, vaikka kuinka hönkisitte niskaan.
- on kohteliasta jättää metrin väli, antaa edelle olevalle ASIOINTIRAUHA!
Mikä siinä on niin vaikeaa, ettei vanhat ukot tähän pysty???
Vanhat ukot!!!
8
608
Vastaukset
- Anonyymi
Oisit kysyny mistä puolueesta ukko on. Oliko Tauno Palo
- Anonyymi
Juu ja miksi nuoriso viihtyy karkkihyllyissä ja kassalla ei oo maksettavaa ? ? ? ?
- Anonyymi
Minulla taas ilmestyi eteeni nuori ukko ja toimitti assiansa ennen minua.
- Anonyymi
Ihmisiltä puuttuu nykyään käytöstavat 🤔 Ja se näkyy hyvin katukuvassa...
Mitkä tekijät ovat mahtneet johtaa tähän pisteeseen - kunnioituksen kuolemaan? - Anonyymi
Viddumaiset vanhat ukot on seksikkäitä
- Anonyymi
Minusta taas tuntuu siltä, että nimenomaan "vanhat ukot" käyttäytyvät kaupassa (ja muuallakin) kaikkein parhaiten. Sanoisin 70+ -vuotiaat. Osaavat väistää naista ja saattavat jopa flirttailla. Sitähän nuoret miehet eivät osaa enää ollenkaan ja kävelevät päälle.
- Anonyymi
On se kumma että miksi et huomauttanut asiasta hänelle suoraan vaan tänne pitää tulla itkemään tapahtuneesta.
- Anonyymi
Lun ei uskalla suoraan paikan päällä sanoa mitään niin helpompi on täällä itkeä kokemaansa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1954796
- 383341
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.312854Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412758- 252398
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192078Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311790Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391735Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.801404