Käyttöohjekirjasta ei löytynyt sulakkeiden sijaintia olleenkaan moottori tilasta löytyi rasia 30ah polttoaine palanut erikois sulake ei löydy kuin merkkiliikkeestä ,toimintasäde mittari ei toimi olleenkaa ,ei polttoaine mittarikkaan .Pysyy aina samalla kohdalla ollut jo rikki 6kk ,korjataan vasta kun viedään vuosi huoltoon .joka on2-3kk sisällä.
micra 2018
Anonyymi-ap
4583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuohon värkkää oman virityksen sulakkeesta ja johdosta suitsait, rauta naulaa ei kannata laittaa!!
Micra V 1,0 L 2018= Laiska ei liiku talla painaa pohjaan mitään ei tapahdu vasta 30 sekunnin kuluttua vetelästi liikkuu .Öljyt vaihdettu mobil 5-30 eps nyt liikkuu rengas savuua ja kytkin haisee liikkuu keveästi ( reakoi kaasun painallukseen) 2 vuoteen ei vaihdettu moottoriöljyjä koko aika ajettu vain 2970 km. 🚗
Minne muuten oli Rellu piilottanut Micran sulakkeet?
Micra 1,0 = tuli laitettu vähän väärää bensaa tankkiin 98 E5 noin 2,13 litraa haittaakoha meneekö moottori normiaine 95 E10 /21 litraa laitoin päälle ja heiluttelin sekaisin 400 m matkalla + toiset 200 m .