Lähenee nuo paukaukset koko ajan. Nyt jo Moskovaa ampuvatten. Kajaanista ei oo itärajalle kovin kummonen matka. Mitenkä ne mahtovaa olle ne väestön suojat täälläpäin?
Pittääkö olla jo huolissaan vae suojeleeko se prikkaati meitä täällä?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f41cbfb8-9f87-4ddf-9327-d650927776ad
Pian se alkaa paukahtelleen
Anonyymi-ap
7
83
Vastaukset
- Anonyymi
Tepoililta äkkiä tankki täyteen niin pääsee nopsaan Haaparannalle!
- Anonyymi
Teppoili ei oo auki, rismasta pensoa pittää hakkea. Onko sulla ees autoo? Ei varmaan, oot niin juntin olonen kaveri että.
- Anonyymi
Mokbassa nyt räjähtelee harva se päivä.
Ne ryssien kaasuvehkeet, bensa-asemat jne. - Anonyymi
Taitaa tulla se jytky niin nopeasti ettei kerkiä varmaan paskalla käydä.
- Anonyymi
Äkkie poteroa kaivammaan! Tai ryhdistäydy ajatukseen, että etulinjoille männään! Puolustettaan isänmaatamme joukolla, notta sanon mää.
- Anonyymi
Toivottavasti sota laajenee maailman sodaksi. Jotain äksöniä elämään pitää saada :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1354069- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334