Asumme lähekkäin, taajamassa. Pienessä kylässä.
Miksi sinä koet elämäni kiinnostavaksi?
Ostin aikanaan taloni, innoissani tontista jolla voisin olla. Nauttia ulkona. Puuhastella tai vaan olla. Todellisuus iski. Sinä kyttäät joka liikettä pihallamme. miksi?
Kuvitteletko täällä tapahtuvan suuria rikoksia? Hirveyksiä sinua kohtaan?
Suomen kaunein kunta. Sinä teet vaikeaksi sen, että nauttisin siitä. Miksi?
Naapurini.
12
1177
Vastaukset
- Anonyymi
Ymärrätkö,
että kyyläämällä( miksi kamerat melile päin eikä tielle?)
mitä lähialueella ja minun pihallani tapahtuu, teet itsestäsi erittäin epämiellyttävän ihmisen. Sellaisen jota kukaan ei haluaisi naapurikseen. Ajatus siitä että yhdessä sovussa olemme ja elämme, rapistuu vääjäämättä jopa minulta. - Anonyymi
Joku voi kytätä ym mikäli olette päässy liian helpolla mikä hiertää kyttääjää.
- Anonyymi
Olen kovasti pahoillani, en osannut aavistakaan että olen Sinua häirinnyt. Mutta olet niin kovin mielenkiintoinen ihminen, ja haluaisin tutustua Sinuun paremmin, en vain oikein tiedä miten.
- Anonyymi
Hei selvittäppä vaikka poliisien kanssa hänelle, että niitä valvontakameroita ei lain mukaan saa laittaa sojottamaan ihan mihin tai kehen tahansa.
- Anonyymi
Säälittävä vedätys tämä aloitus...
- Anonyymi
Oletko harkinnut, että rakennat näkösuojaa?
Jos rajanaapurillesi sopii, että rakennat aidan, tuskin hän silloin sinua mielellään katselee, vaan mieluummin katselisi merenrantaa, taivasta, puita?
Paljon mieluummin ihmiset katselevat kasveja vaikkapa.
Yhtäkään taloa, asuntoa, tai loma-asuntoa ei ole koskaan ihmisten kuvilla myyty, tai vuokrattu, vaan autioilla kaduilla ja tyhjien tai kauniisti sisustettujen asuntojen kuvilla.
Taidat muutenkin asua haja-asutusalueella, jos käytät pihaasi ja vain yksi naapuri.
Yleensä uudehkojen alueiden pihat ovat autioita, koska kukaan ei halua toisten ikkunoiden edessä oleskella.
Sinä olet poikkeus. - Anonyymi
Omakotialueilla ei ole yksityisyyttä tai näkösuojaa, toisin kuin kerrostaloissa on yksityisyys.
- Anonyymi
Jos kamerat on teille päin, eikä tielle, soita poliisi. Ei toisten pihaan saa kameroita laittaa.
- Anonyymi
Ei taida tuollaiset itse pystyä olemaan pihallaan luontevasti, sitten kostatuttaa sekin.
- Anonyymi
Nyt on näkösuoja rakennettu.
Joku aiempi kommentti oli että tämä olisi vedätystä.
ei ole.
mutta aika kädetön sitä on jos toinen haluaa katsoa ja hallita.
En tiedä miksi, en pääse toisen pään sisälle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1168325Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157548Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95165Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite814816Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294599Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2042939- 1202812
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os342742Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232354Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22227