Ohjeessa lukee:
"Pakkaa lääkkeet ja mahdolliset lääkärin määräykset turvatarkastuksen helpottamiseksi erilliseen pussiin ja esitä pussi turvatarkastuksessa. "
Tarkoitus olisi jakaa lääkkeet valmiiksi dosettiin. Onko se sallittua vai pitääkö lääkkeet olla alkuperäisessä paketissa
Lääkkeiden pakkaaminen
Anonyymi-ap
4
407
Vastaukset 4
- Anonyymi
Lisäksi löytyy tämä ohje:
" lääkkeet kannattaa kuljettaa käsimatkatavaroissa alkuperäispakkauksissa."
Miksi ei saa pakata dosettiin ?????Koska alkuperäispakkauksissa (riipuen pakkauksista tietenkin) tablettien sisältä on helpommin tunnistettavissa/todennettavissa.
- Anonyymi
santtu_1975X kirjoitti:
Koska alkuperäispakkauksissa (riipuen pakkauksista tietenkin) tablettien sisältä on helpommin tunnistettavissa/todennettavissa.
Aika iso laatikko esim. Diabetes lääkettä ja en tarvi kuin viikon annoksen mukaan. Onko otettava koko laatikko vai riittääkö kun otan yhden liuskan ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071308
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku108932Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31844- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93652- 32645
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18578
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486