Kello ei käy

Kokoomuksen kello pysähtynyt täysin, vieteri jäänyt vetämättä. Kokoomus jää ajallisesti vaaleissa jälkeen.
12334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kokkareilla vanhan ajan kello, kaukana nykyajasta.

Äänestä

Jälkipeli alkaa vasta kun vaalit käyty.

Äänestä

Ajallisesti ei ole kokoomuksen aika. Muut menee ensin.

Äänestä

Kokoomuksella ei ole hyvää vaaliteemaa. Palveluiden leikkaaminen huolettaa esim. kokoomuksen eläkeläisäänestäjiä joten puolue ei uskalla oikein sanoa mitään. Demareilla on toisin koska Sanna voi reilusti sanoa että rikkaita verotetaan enemmän ja kansa joka ei ymmärrä mitään valtiontaloudesta vain hurraa. Kokoomuksella on vielä taakkana liberaalit ja liike nyt samoin persut jotka vie ääniä sen verran että muutama edustajan paikka jää saamatta.

Voi käydä niin että Sanna jatkaa pääministerinä ja kokoomus tulee mukaan jotta se saisi sille 0,01% rikkaimmista suomalaisista jotain veroetuja mutta muuten toteuttaa demareiden politiikkaa.

Äänestä

Kokkareilla on pörssikello, odottelevat pörssituottoja, osinkoja ja korkeita osakehintoja yhtiöistä.

Äänestä

Kokkareiden kello ei käy, valitsen jonkun muun.

Äänestä

Kokkarit haluavat ensimmäiseksi myydä kaivokset ja kaivoshankkeet ulkomaille ja pääomasijoittajille. Kokkarit lakkauttavat ensisijaisesti Valtiollisen kaivosalantoimijan Suomen malminjalostuksen. Eli laittaisivat myyntiin Terrafamen omistukset, Soklin kaivoshankkeet ja Keliberin litiumkaivos omistukset. Kokkareet myisivät Terrafamen valtiollisen kaivostoiminnan kokonaan ulkomaisille kaivostoimijoille ja pääomasijoittajille. Kustapuolue perusti Suomen malminjalostuksen, kokkareet vallassa luopuisivat oitis siitä.

Äänestä

Kokkarit myyvät Valtion kaivokset ja kaivoshankkeet ulkomaisiin ja pääomasijoittajien käsiin. Niiden vietyä kullat , nikkeli, litiumit, apulannat ja muut kaivannaiset pois maasta, niin jäljelle jää kokkareilla paskakasa sivukiveä ja rikastushiekkaa. Sitten Kokkarit saisivat myymällä Terrafamea jonkin verran rahaa Valtion kassaan, euron per myyty kaivos tai kaivoshanke. Kokkarit haluaa myydä postin, rautatieverkon, junat, rakentaa teitä yksityisellä rahalla...

Äänestä

Onko eduskuntavaalit jo käyty. Ensi kaudella istuu eduskunnassa Sdp, Kokkareet ja Persut enemmistöinä. Kova kilpailu suurimmasta puolueesta saa äänestäjät äänestämään näitä. Vihreät ja kustapuolue kärsivät.

Äänestä

Kokoomus myy yksityisiä lääkäripalveluita kunnille ja kaupungeille. Kunnat ja kaupungit joutuvat ostamaan lääkäripalvelut, koska lääkäreistä tulee yksityisyrittäjiä tai toimivat lääkäriyhtiöissä töissä. Kummaa hommaa.

Äänestä

Teetkö täällä vaalityötä, vai miksi kokoomus kiinnostaa?

Äänestä

Kokoomus on kokoomus vaikka voissa paistaisi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kokoomuksen kello pysähtynyt täysin, vieteri jäänyt vetämättä. Kokoomus jää ajallisesti vaaleissa jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu