sinunkin vesilaskusi tässä taloyhtiössä, stanan tunnin suihkussa olija! Eikö sitä persiitä ja muuta pysty pesemään lyhyemmällä ajalla, vai mitä helewettiä se suihku valuu tunnin! Tällaisina aikoina pitää säästää, ja puoliltaöin ei tarvitseisi kenenkään kuunnella sinun öisiä suihkusessioita! Hiton imbesillit!
Minä se maksan
9
93
Vastaukset
- Anonyymi
Amme on hyvä. Paljon mahtuu vettä ja mahdollisemman kuumana, kiitos. Lopuksi kunnon suihku ja joka aamu sama homma, ehkä myös uusiksi loppuillasta. Puhtaus on puoli ruokaa! 😁👍
- Anonyymi
Voitko myös maksaa sen sähkölaskun? Kohtuullista myös maksaa puolet vuokrasta. Asuthan samassa talossa.
- Anonyymi
Ja pyh. Kaikki raha menee kaljaan 🍻 ja tupakkaan 🚬, sossu ja kela hoitaa muut. 👏😁👍
- Anonyymi
Talonyhtiö laski huoneistojen lämpötilaa, siksi valutan kuumaavettä ammeen täyteen parin tunnin välein.
Varmaan ihan aivoton demari siellä kitisee, toisten pesulla käynneistä. - Anonyymi
Jos ottaa noin voimille, niin muuta sellaiseen asuntoyhtiöön missä on huoneistokohtaiset vesimittarit.
- Anonyymi
Mina olen työpera mahanmuuttaja Petteri kutsua minun Suomi. Mina kayda suihku tunti riittaa. Minun asunto kylma joten laittaa uuni kolmesata asteta ja luukku auki. Asunto laamin. Sähkölaku maksa KELA. Soumi hyva maa työ voima pula. Mknulla sauna myos ja se aina pällä. Mina laitta ruoka kotini olohounessa avotuli se on tulista ruokaa huva. Kainu sanoma kävi tekekmassa jutu siita moni kultturi on rikaus. Mina teurasti pässi olohounessa ja rakastin sita pässi myös. Se on halal ruoka. Sina napuri opetele oleman tämä on hyva kotoutuminen!
- Anonyymi
Imetkö munaa samaan hintaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Imetkö munaa samaan hintaan?
Totakai
- Anonyymi
Huoneisto kohtainen vesimittari on ratkaisu ongelmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435339Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144630Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1723226Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142536Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212302Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182128Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512032- 1251960
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479