Millainen on huono rehtori

Anonyymi-ap

Ylimielinen, joka on aina oikeassa, tukena suosikki opettajat, oppilaat aikoo sille päätä. puhuu asiattomia opettajille, luottaa kuulopuheisiin, pikkumainen, ei ole tehtävien tavalla, käyttää ja seuraa, Luo pelon ilmapiirin, ei osaa johtaa. Lisäksi ei osaa käsitellä muita ihmisiä, jotka ovat erilaisia. Huono rehtori saa pahaa jälkeä aikaiseksi ja siksi siitä ei pidetä. Huono rehtori haluaa pitää langat käsissään. Muokkaa omia ideoita omaksi, jotka hän rehtorina esittää. Ei osaa siis johtaa.

1

839

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis rehtori haluaa osoittaa asemansa. Jos opettaja esittää idean, hän muokkaa sen sellaiseksi, että se on hänen ideansa. Myös haluaa palkassa tehdä pesäeron opettajiin. Torpedoi paökankorotusvaatimukdet selittäen, että minäkään en ole saanut.
      Huonoja rehtoreita on valitettavan paljon. On pedagogisia rehtoreita ja toimistorehtoreita...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      101
      1613
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      39
      1165
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      930
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      164
      771
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      740
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      200
      695
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      679
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      657
    9. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      588
    10. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      580
    Aihe