Erityisesti olematon lämmityslaite floppasi kaiken muun lisäksi.
"Hippibussiksi nimitetyn ID.Buzzin lämmityslaite näyttää soveltuvan vain kalifornialaistalveen. Suomessa suoritus ansaitsee tylyn nelosen."
Eihän tuollaista lämmittämätöntä koirankoppia huoli kukaan.
https://tekniikanmaailma.fi/anteeksiantamatonta-tm-talviautovertailussa-annetaan-harvoin-nelosia-mutta-volkswagen-id-buzzin-lammityslaite-ansaitsee-sen/
VW Buzz oli surkein TM:n talviautovertailussa
24
2281
Vastaukset
- Anonyymi
Se onkin paku.
- Anonyymi
Miksi taas hätäisesti kyhätty keskeneräinen puolivalmiste?
- Anonyymi
”Anteeksiantamatonta” – TM-talviautovertailussa annetaan harvoin nelosia, mutta Volkswagen ID.Buzzin lämmityslaite ansaitsee sen.
https://tekniikanmaailma.fi/anteeksiantamatonta-tm-talviautovertailussa-annetaan-harvoin-nelosia-mutta-volkswagen-id-buzzin-lammityslaite-ansaitsee-sen/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Anteeksiantamatonta” – TM-talviautovertailussa annetaan harvoin nelosia, mutta Volkswagen ID.Buzzin lämmityslaite ansaitsee sen.
https://tekniikanmaailma.fi/anteeksiantamatonta-tm-talviautovertailussa-annetaan-harvoin-nelosia-mutta-volkswagen-id-buzzin-lammityslaite-ansaitsee-sen/TM:n raportin perusteella täysin oikea arvosana. VW saa tästä arvokasta palautetta tuotteensa suorituskyvystä kylmässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi taas hätäisesti kyhätty keskeneräinen puolivalmiste?
Selvähän se on kun Klongswaagen niitä tekeleitään tekee. Puolivalmisteita ja umpisurkeita tekeleitä, joidenka omistaminen on yhtä tuskaa. 🤮
- Anonyymi
Ei tuo yllätys ollut. ID Buzzille on noin kahden vuoden jono tilauksia maailmanlaajuisesti. Ei VW:llä ole mitään intressia alkaa tekemään siitä jotain erityistä "eskimo-versiota" pienille markkinoille.
Toisekseen lämpiämisnopeus on sähköautoissa täysin merkityksetön asia. Kuski kun astu aina valmiiksi lämpimään autoon. Kännykästä lämmitys etänä käyntiin 10 min ennen kun tulee autolle niin auto on lämmin jo valmiiksi.
Aivan kuin Webasto olisi vakiona.- Anonyymi
Voihan tuota riman alitusta noinkin yrittää puolustella. Ensimmäinen kerta kun TM on antanut nelosen mistään ominaisuudesta kellekkään. mutta kerta se on ensimmäinenkin kerta!
Perinteitä kunnioittava valmistaja kun muistaa sen -60 luvon hippibussin niin kylmää oli kuin ryssän helvetissä silloinkin. Tuskin kukaan on eri mieltä trollia lukuunottamatta jolla lapsena ei ole mitään kokemusta mistään. Kunhan trollaa päivät ja yöt? Mikä lie vanha koulukiusaaja ja erityisoppilas? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voihan tuota riman alitusta noinkin yrittää puolustella. Ensimmäinen kerta kun TM on antanut nelosen mistään ominaisuudesta kellekkään. mutta kerta se on ensimmäinenkin kerta!
Perinteitä kunnioittava valmistaja kun muistaa sen -60 luvon hippibussin niin kylmää oli kuin ryssän helvetissä silloinkin. Tuskin kukaan on eri mieltä trollia lukuunottamatta jolla lapsena ei ole mitään kokemusta mistään. Kunhan trollaa päivät ja yöt? Mikä lie vanha koulukiusaaja ja erityisoppilas?Kyllä jumbosija on otettava nöyränä vastaan. Turha selitellä mitään. Talviautona Buzz on yksinkertaisesti jäljessä muita.
Olen varma että tästä lähtee viesti maahantuojalta Saksan suuntaan. Muistutus heille siitä että kaikki eivät asu lämpimissä maissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä jumbosija on otettava nöyränä vastaan. Turha selitellä mitään. Talviautona Buzz on yksinkertaisesti jäljessä muita.
Olen varma että tästä lähtee viesti maahantuojalta Saksan suuntaan. Muistutus heille siitä että kaikki eivät asu lämpimissä maissa.Kyllä VW: n olisi syytä vetää moinen floppi kokonaan pois markkinoilta.
Toisaalta, konsernin maine on jo aikaisempien sähellysten takia mennyt, niin hitto miksei, kai se jollekin idiootille menee täydestä kuin ohjelmistohuijattu Passatti aikoinaan.
- Anonyymi
Polliisi maijaksi ihan kelpo peli, tuulilasi pysyy sulana hälytyksen sattuessa!😂🤣😅
- Anonyymi
Toimintamatka on vain niin lyhyt, että toivottavasti roistot ovat paikkakuntalaisia.
- Anonyymi
Muuten ihan soiva peli ja varmasti parantavat lämppäriä, pikku homma.
- Anonyymi
Soitto on sen verran mollivoittoista, että ei tuollaisesta kiekaisusta ole jatkoon.
- Anonyymi
Maasturi Toyolan kellahti meri tuulesa nurin kaistanvaihtoavustin kampesi nurin niskoin romuks ei pysty ajaa lainkaan
- Anonyymi
Ajo-ominaisuudet on kaikissa autoissa nykyään riittävän hyvät. Nuo tieltä suistumiset on kaikki kuskin virheitä. Huono lämppäri on suuri puute. Sitä ei voi millään hyväksyä.
- Anonyymi
Toyota bz4x talviajo maantiellä 7, VW paku 9.
- Anonyymi
Numerot ei auta yhtään, kun ohjaamossa on 20 astetta pakkasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Numerot ei auta yhtään, kun ohjaamossa on 20 astetta pakkasta.
Ihan hyvä auto muuten, ilmalämpöpumpun vain tarvitsee, eihän tuo mikään ihme temppu ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan hyvä auto muuten, ilmalämpöpumpun vain tarvitsee, eihän tuo mikään ihme temppu ole.
Nuotio takapaksissa auttaisi ensihätään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan hyvä auto muuten, ilmalämpöpumpun vain tarvitsee, eihän tuo mikään ihme temppu ole.
Jarrut olisi myös hyvä olla Buzzissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jarrut olisi myös hyvä olla Buzzissa.
Oliks Tojossa kumit väärinpäin ku vetoitoo ei löydy mut jarrupitoo löytyy?
https://tekniikanmaailma.fi/tm-video-talviauto-2023-vertailun-nissan-ja-toyota-kitkaeromaessa-nain-autot-lahtevat-eri-suuntiin/
- Anonyymi
Olisihan ne voineet valita jonkin avoautonkin talvitestiin!
- Anonyymi
Yhden talven kokemuksella gargo versiolla ihmettelen tuota testiä, lämpöä riitti tosi hyvin, laseissa ei koskaan pienintäkään huuraa sisäpuolella, lämppärissä tehoa 5,5kw eli sähkökiukaan verran, ei koskaan tarvinnut edes täysille laittaa.
- Anonyymi
Tätä ongelmaa ei sinulla ole ollut?
https://car-recalls.eu/recall/volkswagen-id-buzz-2023-wheels-tyres/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊931438Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841400Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761175- 901125
- 81985
- 83979
- 39952
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66905Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v78888Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5841