Tärinä silmässä kaihileikkauksen jälkeen

Anonyymi-ap

Kuukausi sitten leikattu kaihi molemmista silmistä. Toisessa silmässä alkoi noin viikko leikkauksen jälkeen näkökentän tärinä, värinä ja välkehdintä. Kävin ylimääräisessä tarkastuksessa ja silmälääkäri sanoi, että ulkoisesti ei mitään poikkeavaa näkynyt. Näkö on myös terävä. Ilmeisesti kyse on siitä, että arpeutuminen on vielä vaiheessa silmässä. Onko muilla vastaavia kokemuksia kaihileikkauksen jälkeen?

4

1334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla seuraavana päivänä.

    • Anonyymi

      Samanlaisia kokemuksia nyt viikko molempien silmien kaihileikkauksesta. Sen värinän ja, kuten mulla , katsetta kääntäessä sellaisen kaaaren näkyminen pitäisi olla ohimenevää, ja uuden linssin rakenteeseen liittyvä vaiva. Englanninkielisiltä sivustoilta löytyy paremmin tietoa, enkä ainakaan vielä ole mitään huolestuttavaa tietoa aiheesta löytänyt.
      Näkökyky on mullakin kyllä hyvä, eikä muita oireita ole ollut.

    • Anonyymi

      Hei, itselleni sama homma, molemmat vaihdettu mykiöt ja värinä nyt jatkunut 9 viikkoa leikkauksen jälkeen sekä molemmissa sivuilla tummat kaaret. Kysyin tästä onko pysyvää ja sitä ei osannut silmälääkär vastata, kerran nyt näinkin pitkään jatkunut.

    • Anonyymi

      Liian alhainen nvirkistystaajuus, kannattaa säätää asetuksia.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5060
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4562
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4489
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      295
      1680
    5. 82
      1318
    6. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      68
      1275
    8. 306
      1005
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      930
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      820
    Aihe