hetki ennen sarastusta.
Juuri nyt Sysmässä on pimeää, hyvin pimeää.
Yö on pimeimmillään
11
1700
Vastaukset 11
- Anonyymi
Avaa kaihtimet jos et ole suljetulla.
- Anonyymi
Ei kun täällä ei ole ikkunoita eikä nurkkiakaan tunnu käsikopelolla löytyvän.😱
Puhelimen onneksi sain salakuljetettua tänne.
Minkälaista siellä suljetulla on, onkohan tää nyt sitten se🤔 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kun täällä ei ole ikkunoita eikä nurkkiakaan tunnu käsikopelolla löytyvän.😱
Puhelimen onneksi sain salakuljetettua tänne.
Minkälaista siellä suljetulla on, onkohan tää nyt sitten se🤔Ilmankos täällä liikkuu yö aikaan hämärähenkilöitä , kun hommat eivät kestä päivänvaloa !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilmankos täällä liikkuu yö aikaan hämärähenkilöitä , kun hommat eivät kestä päivänvaloa !
On kuin kokkareitten touhu Sysmässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On kuin kokkareitten touhu Sysmässä.
Oikeasti, joka ikiseen keskusteluun tultu ihan useamman kaverin voimin kertomaan korkeintaan viiden sanan virkkeellä "kokkarit sitä kokkarit tätä". Eikö sinulla ole muuta tekemistä? Jäikö putki päälle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On kuin kokkareitten touhu Sysmässä.
Otat vaan rohkeasti yhteyttä
https://paijat-sote.fi/laakariin-ja-hoitoon/mielenterveys/
- Anonyymi
Eeppistä, hyvin eeppistä.
- Anonyymi
Sarastaa, joko nyt sarastaa...
- Anonyymi
Osta pienempi pipo ! Liian iso on aina silmillä !
- Anonyymi
Luonto stressaantuisi, jos aina olisi valoisaa. Nyt on se aika, kaikki sulkeutuu kotiinsa, sitten maaliskuussa avaudutaan.
- Anonyymi
Aurinko nousee, On kastetta maassa. Aika on herätä, Nousta ja lähteä, Kohdata ystävä kallehin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411947Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101345- 1051098
- 102928
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66781
- 33672
Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13558Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.76544- 78511